návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Dekorujeme z odpadků: Vytvořte si doma okouzlující podzim za nula korun

Vydáno: 12.10.2019
Sklenice nás mohou pěkně postrašit a posloužit jako lampičky!
Autor: istock.com Sklenice nás mohou pěkně postrašit a posloužit jako lampičky!
Levitující duch, strašidelně krásné pavučiny, draci, lucerničky na milion způsobů. Váš domov se doslova třese na letošní podzimní výzdobu… která vás nebude stát ani korunu. Je totiž celá z odpadu. Jaká podzimní dekorační kouzla na něj platí?

reklama

Zkrocení draci

Tihle draci nelétají. Zato spokojeně si lebedí na stěnách domova. A hlavně mu dělají velkou parádu! Vyrobte si ze zbytkového (balicího) papíru a krepáku několik menších draků v tónech vašeho interiéru a zavěste je třeba nad pohovku nebo do dětského pokoje. Chcete se ještě o krok přiblížit přírodě? Nechte draky vylétnout z nevyužitých plastových tašek. Návod najdete tady.

Drak může ozdobit stěnu vašeho pokoje
Autor: pinterest.com/stormieariel Drak může ozdobit stěnu vašeho pokoje

Věnec jako víno!

Hned po vinné lahvi se korkové zátky nejlépe vyjímají na věnci. Nelobbujeme za zvýšenou konzumaci vína, jen… pokud se vám v domácnosti nakupilo podezřelé množství korkových špuntů, víme, jak elegantně po své alkoholové spotřebě zamést.

Korek na sluchátka

VIDEO: Stop zamotaným sluchátkům. Vychytávka z korku od vína to vyřeší

Nechte se inspirovat k recyklaci korkových zátek, staňte se jejich sběratelem

Nevyhazujte korkové zátky. Máme 15 tipů na jejich recyklaci

Posázejte zátkami polystyrenové, pěnové či slámové obruče z loňska – buď hezky „učesaně, v kruzích, nebo cik cak. Dozdobte je proprietami, které nasbíráte při podzimní procházce v lese.

Na korkový věnec stačí v prosinci přidat mašli a z podzimní dekorace je vánoční!
Autor: istock.com Na korkový věnec stačí v prosinci přidat mašli a z podzimní dekorace je vánoční!

Sklenice až po okraj plné podzimu

S ubývajícími stupni Celsia mizí zpravidla i med ve sklenici. Cinkla lžička o její dno? Nesmutněte. I prázdná sklenice dodá potěšení… pokud ji znovu naplníte! Čím? Přece tím nejkrásnějším z podzimu. Naaranžuje do ní šišky, bukvice, šípky, ořechy, kaštany nebo pichlavé kuličky platanu v různém poměru. Sklenici můžete omotat jutovou stuhou a uložit ji do lupínkového pelíšku. Pro TEN dojem.

Jak využít staré sklenice?

Vdechněte starým sklenicím nový život! Stačí mít pět minut a kreativního ducha

Nejlepší nápady, jak využít zavařovací sklenici.

Zavařovací sklenice: Jak ji lze co nejefektivněji využít? Přinášíme vám 6 originálních nápadů

Strašidelné sklenice

Skleněné nádoby se v domácnosti kupí, ne že ne. Část z nich odeberte… a proměňte je ve vizuální nádheru. Větší několikalitrové sklenice pomalujte barvami na sklo a vyplňte obarvenými tekutinami – sliz si s halloweenským „bu bu bu“ rozumí. Menší sklenice omotejte zbytkovým obvazem či průsvitnou bílou stuhou, přidejte oči a těšte se s dětmi z invaze mumií.

Sklenice nás mohou pěkně postrašit a posloužit jako lampičky!
Autor: istock.com Sklenice nás mohou pěkně postrašit a posloužit jako lampičky!

Zachumlaná domácnost

Všechny plochy v bytě potřebují svůj „župan“, aby mohly podzimně vyhlížet na členy domácnosti. Naaranžujte na pohovku dostatek pokrývek a huňatých dek. Stoly zachumlejte do ubrusů a deček. A šálou omotejte cokoliv, čemu slušivý šál padne. Třeba holé stromy omotané barevnými šálami na vás nebudou v období plískanic koukat tak depresivně.

I správné rozmístění chundelatých dek v domácnosti poslouží jako dekorace
Autor: istock.com I správné rozmístění chundelatých dek v domácnosti poslouží jako dekorace

Deštníky, pod něž zatéká

Vezmou dech, ale v tom nejlepším slova smyslu. Sesbírejte od kamarádů či příbuzných rozbité deštníky a hoďte svůj byt či verandu do halloweenského gala. Deštníky můžete jen tak rozvěsit těsně pod strop, posadit na ně papírové netopýry a jejich vnitřní nosnou konstrukci proplést bílou přízí. Pavouci (ať už reální nebo vyrobení) vaši snahu ocení.

Troufnete si na vyšší dívčí? Nebo se jen potřebujete kreativně vybít po náročném dni v kanclu? Vycpěte vyřazené punčocháče, nasaďte na ně vlastnoručně spíchnuté střevíce nebo ponožky a připevněte je zespoda do středu pláště. Tyhle děsivé holčičí nohy „bez tváře“ vyděsí a okouzlí zároveň. Halloweenská mise splněna.

Staré deštníky poslouží jako podzimní dekorace
Autor: pinterest.com/bagsnadbowsonline Staré deštníky poslouží jako podzimní dekorace

Vlhko v holinách jako dobré znamení

Protože si v něm hoví semínko, co vykvete do krásy. Gumáky, do kterých zatéká, vyplňte substrátem. Vložte podzimní voňavou krásku… a těšte se z živé dekorace, co si namotává pozornost originálním květináčem.

Děravé holiny se promění v květináče!
Autor: istock.com Děravé holiny se promění v květináče!

Pavouci dovnitř, smetáky ven!

Tuhle pavučinu si budete pěstovat. Proč? Pro její halloweenský šarm. Rozvětvený lustr propleťte bílou přízí cik cak. Vložte chlupaté mnohonožce a imaginární mouchy. Jako základní kostra pro tuto pavučinu dobře poslouží i konstrukce deštníku.

I trocha příze vytvoří impozantní pavučinu!
Autor: pinterest.com/JerinaMoore I trocha příze vytvoří impozantní pavučinu!

Vděčné listí

Javorové listy nepotřebují dokrášlovat. Fascinujícím způsobem se vlní po okraji a na podzim se působivě vybarvují. Listy naaranžujte na jídelní stůl či polici. Pro intenzivnější hřejivý efekt na ně položte světelný řetěz. Teplé odstíny listů umocněné tlumeným světlem omráčí pokoj učebnicovým hygge.

Listy stačí jen hezky naaranžovat!
Autor: istock.com Listy stačí jen hezky naaranžovat!

Teritorium mumií

Blíží se invaze mumií. Postavte se jí čelem… a rozpřáhněte ruce. Tuhle rodinku mumií uvítáte s otevřenou náručí, jak je roztomilá. Dá si u vás dostaveničko, jakmile budete mít nachystáno dost obinadla a párů kukadel. Omotejte polštářky, sklenice, ba smáčknuté ruličky od toaletního papíru. A namalujte/nalepte oči. Čím víc mumií, tím víc Halloween!

Ze sklenic a lahví vytvoříte celou armádu mumií
Autor: istock.com Ze sklenic a lahví vytvoříte celou armádu mumií

Pozor, duch!

Tuhle výzdobu neinstalujte poté, co děti usnou, ať se druhý den nevyděsí. Přes noc se totiž ve vaší domácnosti zabydlí duch. Ano, levitující postava v bílém, v noci ozářená měsíčním světlem.

Opravdového halloweenského efektu dosáhnete s nepoužívanou průsvitnou záclonou bílé barvy – rozprostřete ji na zem, doprostřed nachmoustejte pár zmačkaných roztrhaných igelitek nebo punčoch a záclonu nad hromádkou svažte. Otočte své dílo vzhůru nohama a domalujte obličej. Voilá, duch je přítomen. Zavěste ho za vlasec třeba k lustru a pro ještě větší hrůzostrašnost ho podsviťte tlumeným světlem. Tenhle obyvatel domu je nenáročný. K životu potřebuje jen pár leknutí.

Duch všechny jistě vyděsí, jen pozor na stojací lampy. Je to první, co nás napadne, ale lepší bude vytvořit ducha z hromady igelitek...
Autor: istock.com Duch všechny jistě vyděsí, jen pozor na stojací lampy. Je to první, co nás napadne, ale lepší bude vytvořit ducha z hromady igelitek...

Vypadat jako pytel je in!

Vlaječková girlanda z pytloviny rozveselí každý vchod či stěnu v cuku letu. Vyrobí se skoro sama! Na trojúhelníčky umístěte písmena. A přivítejte své hosty laskavým vzkazem.

Text: Andrea Vránová

Najděte inspiraci na Halloween:

Předzvěst dlouhého večera...

Netradiční Halloween: 22 pěkně bláznivých dýní. Která se vám líbí nejvíc?

Jak vyřezat dýni?

FOTONÁVOD: Vyřežte si krásnou dýni na Halloween!

reklama

Článek je zařazen v: DIY , Halloween , podzimní dekorace , podzim , dekorace

reklama

Přečtěte si také