Bydlení

14. května 2019 10:00

Markéta Zídková

Žena si ze čtyř přepravních kontejnerů postavila dům snů. Pojďte si ho s námi projít!

Řekli byste, že tenhle dům je postavený ze čtyř kontejnerů? Nejhezčí je asi ložnice spojená s koupelnou a vstupem na terasu, kde je venkovní sprcha.

Na světě jsou kreativní lidé, kteří dokážou z nejneobvyklejších materiálů stvořit doslova zázraky. To je i případ Claudie Dubreuil z města Mirabel v Kanadě, která je vlastníkem Les Collections Dubreuil. Firma staví domy v kanadské provincii Quebec, ale když si měla Claudie postavit vlastní dům, chtěla něco speciálního. Dostala geniální nápad a rozhodla se postavit si dům z vysoce neortodoxního stavebního materiálu.

Najít firmu, která by dodala přepravní kontejnery, hlavní součást plánovaného domu, bylo obtížné, protože Claudii nestačily klasické rozměry kontejneru – potřebovala je snížit, dodat okna a další. Čtyři firmy ji odmítly s tím, že projekt byl příliš komplikovaný, ale nakonec svého dodavatele našla. Pak trvalo asi 14 dní, než firma kontejnery přizpůsobila projektu a přidala kovové nosníky. Dva kontejnery jsou spojeny v přízemí a na ně do kříže položené další dva.

Z kontejneru jsme budovali i v populárním pořadu Jak se staví sen. Pro paní Vlaďku jsme nechali vyrobit kontejner na míru, který nahradiljejí původní domeček v chatové osadě. Konstrukce pak zapadla do okolí díky dřevěnému obkladu. Podívejte se na video, kde designér Marek Povolný vysvětluje, jak se dům stavěl. Více detailů o nejnákladnější proměně v historii Jak se staví sen, najdete ve článcích pod videem.

(AC)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také