Bydlení

18. července 2021 14:00

Matouš Hartman

Žena žije sama se psem ve starém autobusu a je šťastná. Ušetří tisíce na nájmu

Měla normální byt a práci, jenže když dostala výpověď, svět se obrátil naruby. Třicátnice Jasmine Glenn se rozhodla, že se přestěhuje do starého školního autobusu, který si upraví na pojízdný domov. Vyučená tesařka to zvládla levou zadní.

Jasmine patří k veliké skupině lidé, které ovlivnila pandemie. Přišla o práci a když nevěděla, jak dál, pořídila si starý školní autobus, který díky své zručnosti proměnila v krásný domov pro sebe, svého psa a dokonce i pro svou starou kočku.

Cestuje a pracuje

Žena vždy chtěla cestovat, takže využila příležitosti a s nově opraveným autobusem se vypravila za nomádským životem. Pochází z Kalifornie, takže objíždí města na západě USA a občas najde i příležitostnou práci, když někdo shání tesaře.

Do autobusu se vešla kuchyň s lednicí, je tu také toaleta a dokonce sprcha. Pohovka se dá rozložit na postel a když je teplo, spí Jasmine v hamace, kterou pověsí na háky v autobusu. Jasmine musí dělat zastávky kvůli psovi, aby ho vyvenčila, ale snaží se cestovat co nejvíce. Přes den se jí občas naskytne práce, večer zaparkuje v přírodě a odpočine si. Žije svobodně a navíc nemusí platit nájem. Jelikož žila v San Franciscu, musela platit vysokou částku, teď ročně ušetří tisíce dolarů.

Další příběhy lidí, kteří se přestěhovali do autobusů:


Přečtěte si také