Bydlení

16. září 2015 11:40

Markéta Zídková

Život v plísní: Podívejte se, jak se žije v Česku na okraji chudoby

Pětinásobná maminka Jana se má co ohánět, aby každý měsíc vyšla s penězi. Na pořádnou rekonstrukci domu, kde řádí plíseň, tak nemá prostředky.

Většinou vám na Prima livingu přinášíme nádherně vyladěné interiéry a zajímavé stavby z architektonických studií. Spousta lidí má ale co dělat, aby každý měsíc přežila do další výplaty - zajistí tak to nejnutnější a někdy nejsou prostředky ani na to, aby řešila i opravdové průšvihy spojené s bydlením - natož aby pak lidi přemýšleli o tom, jakou designovou lampičku si pořídí ke stolku od známého designéra.

A to je případ paní Jany - matka pěti dětí dle svých vlastních slov žije na okraji chudoby. Stačí nakouknout k ní do obyváku a chudoba nabyde reálných rozměrů. Obklad stropu z dobré třetiny odpadl, opadala i omítka stěny, roh ložnice zdobí plíseň, která je zakrytá sedacím vakem. Ten od stěny už také zplesnivěl. Nedostatek peněz podnítil i kutilskou svépomoc: dětská postýlka je stlučená z palet, židle jsou ošoupané.

Podívejte se na videu, jak to vypadá u paní Jany. Celý její dům dnes můžete navštívit i v pořadu Prostřeno:

„Měli by si vyzkoušet žít jako já, říká Jana. My žijeme normálně, rádoby na pokraji chudoby, " říká sama o sobě. Jana bude dnes vařit v pořadu Prostřeno. V 18:00 na Primě.


Přečtěte si také