Čerstvě ženatý herec Karel Zima ukázal nové bydlení. A plánuje, co vyrobí do dětského pokoje

Karel Zima - Living

Ruchu hlavního města si už Karel Zima užil dost, a tak se před pár měsíci rozhodl přestěhovat do klidu. Ten mu a jeho v té době ještě snoubence dnes už novomanželce Lucii poskytl dům na okraji Prahy.

Ve vile z třicátých let, ve které Zimovi obývají celé patro, proběhla rozsáhlá rekonstrukce. Během ní Karel přidal ruku k dílu a ledacos vyrobil sám. A hodlá v tom pokračovat i v plánovaném dětském pokoji, který je zatím pracovnou.

„Tenhle byt má teď už dispozice tři plus jedna. Vznikl totiž ze dvou menších jedna plus jedna,“ prozradil webu Prima Living Karel Zima. Nově vzniklý byt zabírá celé spodní patro vily a rozkládá se na velkorysých sto metrech čtverečních.

„Byt je po totální rekonstrukci. Obývák je největší, vedle něj je kuchyň, ložnice a pak je tu pracovna nebo dejme tomu pokoj pro hosty. Plus je tu samozřejmě chodba a sociální zařízení,“ popsal své aktuální bydlení oblíbený herec divákům známý například jako hospodský štamgast Pavel Slanina ze seriálového megahitu Slunečná. Když byla hotová přestavba bytu, pustil se Karel Zima do ladění interiéru.

Vysloveně moderní byt to není, říká

„Věděli jsme, že to tu nechceme nijak moc strakaté. Máme rádi bílou barvu a dřevo. Já tedy od své ženy dostal volnou ruku v tom, že jsem mohl v každém pokoji nechat udělat jednu stěnu barevnou,“ pochlubil se Karel Zima s tím, že pro obývací pokoj vybral světle hnědou barvu s odstínem cappuccino.

V kuchyni je jedna stěna šedé barvy a pro ložnici herec vybral světle zelenou, které říká mint. A jak by Karel Zima popsal styl interiéru svého domova? „To je těžká otázka. Nevím, jestli ho dokážu nějak pojmenovat. Vysloveně moderní byt to není, zčásti je tu rustikální, zčásti skandinávský styl. Řekl bych, že je to útulný byt s moderními a zároveň rustikálními prvky,“ usmívá se herec, který se letos v červenci podruhé oženil.

Přestože Karel Zima už má z prvního manželství s herečkou Magdalenou Zimovou dceru Agátu a syna Jonáše, společného potomka by si přál i se současnou o osmnáct let mladší manželkou Lucií. I proto do budoucna počítá s tím, že se ze současné pracovny jednou stane dětský pokoj.

„Určitě bych tam chtěl vyrobit něco svého, pomalovat stěny, zkrátka aby tam nebyl jen z nakoupený nábytek a koupené komponenty. Rád bych vyrobil něco víc jako třeba židličku nebo stůl. To dítě ještě nemáme, ale udělal bych mu rád třeba kolíbku. Máme štěstí, že po původním nájemci tu zbyla spousta nářadí, takže tu je v podstatě hotová dílna. Na tu se opravdu těším. S tím bych udělal i postel,“ těší se zručný herec který letos v zimě oslaví jednapadesáté narozeniny.

Karel Zima pochází z Liberce a je už dlouhé roky na volné noze. V angažmá byl je pár let v královéhradeckém divadle Drak. Momentálně hraje ve filmech, televizních seriálech a také v zahraničních reklamách. Vždy se zajímal také o hudbu a zpěv, hraje na několik hudebních nástrojů a zpíval v několika menších hudebních skupinách. Už několik let se mu daří prosazovat také autorsky, pohádky podle jeho scénářů se hrají mnoho let na různých scénách celé republiky.

Zdroj: autorský text redaktorky Kisy Císařové; wikipedie


Přečtěte si také