reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Bytový dům vypadá jako luxusní hotel. Má bazén, posilovnu i restauraci

skrivaa , Vydáno: 03.09.2018
Bazén na střeše luxusního bytového domu na pohled splývá s hladinou řeky.
Autor: Cieran Murphy Bazén na střeše luxusního bytového domu na pohled splývá s hladinou řeky.
Představte si dům, který má lobby s recepcí, luxusní restauraci, knihovnu, kino a na střeše bazén s lehátky. Ne, nebavíme se o luxusním hotelu. Ale o bytovém domě v australském Brisbane. Nahlédněte dovnitř.

reklama

Obyvatelé domu Oxley + Stirling ve třetím největším australském městě s trochou nadsázky ani nemusejí vycházet ven. Výtahem se v této právě dokončené výškové novostavbě dopraví do restaurace, kina, tělocvičny i k bazénu.

Dům, nebo luxusní hotel?

Okázalý bytový dům, který leži mezi dvěma ohyby řeky, přímo vybízí k relaxaci. Z bytů ve vyšších patrech, tím spíše pak od střešního bazénu bez jakéhokoli viditelného okraje, se naskýtá výhled kolem dokola na tok Brisbane, botanickou zahradu, i na obchodní čtvrť s mrakodrapy. Tato vyhlídka přitom tvoří kulisu k různým aktivitám včetně jógy, pro níž je na střeše vyhrazený unikátní prostor.

Cesta ke střešnímu bazénu.
Autor: Cieran Murphy Cesta ke střešnímu bazénu.

Dokonalé souznění

Stavba z návrhu ateliéru Elenberg Fraser se vymyká běžným developerským projektům jak kvalitními použitými materiály, tak i přístupem interiérových návrhářů. Vstupní halu zdobí v mosazi vyvedené sloupy. Designéři jimi záměrně odkazují na meziválečnou klasiku, kterou dále o patro výš - v knihovně - zastupuje kazetový strop. Retro styl autoři šikovně kombinují s moderními prvky.

Okna jsou nasměrovaná tak, aby si obyvatelé vzájemně neviděli do svých rezidencí.
Autor: Cieran Murphy Okna jsou nasměrovaná tak, aby si obyvatelé vzájemně neviděli do svých rezidencí.

I zvenku je stavba vysoce funkční. Členitý tvar fasády odráží snahu o co nejlepší výhled z každého bytu. Ať už vstoupíte do kteréhokoli z nich, naskytnete se vám výhled z oválně prosklených arkýřů. Dům jako by se navzdory neskromným rozměrům a místy až pompéznímu provedení snažil zapadnout do svého okolí. Zvlněná fasáda zrcadlí protékající řeku, zlatozelený tón skleněného pláště se zas snoubí s okolní krajinou. Dům má veškerá okna nasměrovaná tak, aby chránil soukromí obyvatel jednotlivých rezidencí.   

Nahlédněte do tohoto luxusního bytového domu. Dokážete si představit bydlet v některém z jeho bytů?

reklama

Článek je zařazen v: luxus , hotel , Austrálie , bytový dům , bazén , lobby , wellness , inspirace , terasa , posilovna , residence

reklama

Přečtěte si také