Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

GALERIE: Místo laviček židle. Jarní posezení v ulicích Prahy vás čeká na 60 místech

Už třetí rok se na různých veřejných místech hlavního města objeví černé židle a stolky. Vytváří se tak zázemí pro odpolední setkání, lenošení nebo čtení knížek s výhledem na ruch ulice.
Vydáno: 31.03.2018
Stolky a židle jsou i na smíchovské Náplavce
Autor: IPR Stolky a židle jsou i na smíchovské Náplavce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Praha se inspirovala v zahraničí a do svých ulic rozestavila stolky a židle, které vyvolávají zdání terasy nebo třeba předzahrádky nějaké kavárny. Alternativa k lavičkám se nejprve objevila jen na osmi místech, ale vloni už židle se stolky stály na čtyřiceti místech a letos se počet navýší o dalších dvacet.

Stolky a židle najdete nejen na ulicích, ale třeba i v kulturních institucích nebo na místech, kde se pořádají společenské akce. Město stolky a židle pořídí a podílí se i na jejich správě. Aby nikdo tenhle nábytek ulice neodcizil, chránily ho řetízky. To ale letos změní. „Rozhodli jsme se, že židle a stolky letos nebudeme zamykat stejně jako v Kodani nebo v New Yorku. Věříme, že Pražané důvěru města ocení,“ vysvětlil Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Příjemná změna proti lavičkám Foto: Příjemná změna proti lavičkám. Foto: IPR

Stolky se nově objeví na populárních pražských místech, jako jsou Kasárna Karlín, Albertov, Palackého nebo Strossmayerovo náměstí, areál Výstaviště nebo smíchovský park Sacre Coeur.

Podívejte se, jak se židlím a stolkům na ulicích hlavního města daří a kde se na ně budete moct posadit:

(mh)

Další články:

Takhle vypadají domky z 3D tiskárny

Levné bydlení z 3D tiskárny: Podívejte se, jak budou vypadat moderní domy za 200 tisíc korun

Dům vypadá jako z pohádky

GALERIE: Japonský lesní dům vypadá jako stan a má i bazén pro vozíčkáře. Podívejte se dovnitř

Takhle vypadá kapslový hotel

GALERIE: Navštivte první kapslový hotel v Británii. Takhle si Evropané zvykají na japonský „komfort“

Praha se inspirovala v zahraničí a do svých ulic rozestavila stolky a židle, které vyvolávají zdání terasy nebo třeba předzahrádky nějaké kavárny. Alternativa k lavičkám se nejprve objevila jen na osmi místech, ale vloni už židle se stolky stály na čtyřiceti místech a letos se počet navýší o dalších dvacet.

Stolky a židle najdete nejen na ulicích, ale třeba i v kulturních institucích nebo na místech, kde se pořádají společenské akce. Město stolky a židle pořídí a podílí se i na jejich správě. Aby nikdo tenhle nábytek ulice neodcizil, chránily ho řetízky. To ale letos změní. „Rozhodli jsme se, že židle a stolky letos nebudeme zamykat stejně jako v Kodani nebo v New Yorku. Věříme, že Pražané důvěru města ocení,“ vysvětlil Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Stolky se nově objeví na populárních pražských místech, jako jsou Containall, Kasárna Karlín, Albertov, Palackého nebo Strossmayerovo náměstí, areál Výstaviště nebo smíchovský park Sacre Coeur.

Podívejte se, jak se židlím a stolkům na ulicích hlavního města daří a kde se na ně budete moct posadit:

Článek je zařazen v: židle , ulice , Praha , architektura
Reklama