GALERIE: Místo laviček židle. Jarní posezení v ulicích Prahy vás čeká na 60 místech

Už třetí rok se na různých veřejných místech hlavního města objeví černé židle a stolky. Vytváří se tak zázemí pro odpolední setkání, lenošení nebo čtení knížek s výhledem na ruch ulice.

Praha se inspirovala v zahraničí a do svých ulic rozestavila stolky a židle, které vyvolávají zdání terasy nebo třeba předzahrádky nějaké kavárny. Alternativa k lavičkám se nejprve objevila jen na osmi místech, ale vloni už židle se stolky stály na čtyřiceti místech a letos se počet navýší o dalších dvacet.

Stolky a židle najdete nejen na ulicích, ale třeba i v kulturních institucích nebo na místech, kde se pořádají společenské akce. Město stolky a židle pořídí a podílí se i na jejich správě. Aby nikdo tenhle nábytek ulice neodcizil, chránily ho řetízky. To ale letos změní. „Rozhodli jsme se, že židle a stolky letos nebudeme zamykat stejně jako v Kodani nebo v New Yorku. Věříme, že Pražané důvěru města ocení,“ vysvětlil Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Příjemná změna proti lavičkám. Foto: IPR

Stolky se nově objeví na populárních pražských místech, jako jsou Kasárna Karlín, Albertov, Palackého nebo Strossmayerovo náměstí, areál Výstaviště nebo smíchovský park Sacre Coeur.

Podívejte se, jak se židlím a stolkům na ulicích hlavního města daří a kde se na ně budete moct posadit:

(mh)

Další články:

Praha se inspirovala vzahraničí a do svých ulic rozestavila stolky a židle, které vyvolávají zdání terasy nebo třeba předzahrádky nějaké kavárny. Alternativa klavičkám se nejprve objevila jen na osmi místech, ale vloni už židle se stolky stály na čtyřiceti místech a letos se počet navýší o dalších dvacet.

Stolky a židle najdete nejen na ulicích, ale třeba i vkulturních institucích nebo na místech, kde se pořádají společenské akce. Město stolky a židle pořídí a podílí se i na jejich správě. Aby nikdo tenhle nábytek ulice neodcizil, chránily ho řetízky. To ale letos změní. „Rozhodli jsme se, že židle astolky letos nebudeme zamykat stejně jako vKodani nebo vNew Yorku. Věříme, že Pražané důvěru města ocení,“ vysvětlil Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Stolky se nově objeví na populárních pražských místech, jako jsou Containall, Kasárna Karlín, Albertov, Palackého nebo Strossmayerovo náměstí, areál Výstaviště nebo smíchovský park Sacre Coeur.

Podívejte se, jak se židlím a stolkům na ulicích hlavního města daří a kde se na ně budete moct posadit:

Sdílejte článek

Přečtěte si také