reklama

GALERIE: Japonský lesní dům vypadá jako stan a má i bazén pro vozíčkáře. Podívejte se dovnitř

Matouš Hartman
28. ledna 2020
Připomíná shluk několika domků pro skřítky a přitom se jedná o jedinou stavbu. Dům se stanovou konstrukcí vznikl v japonské prefektuře Šizuoka tak, aby ladil s okolní hornatou přírodou. Architekt myslel i na handicapované, dům je bezbariérový.
reklama

Japonský architekt Issei Suma navrhl dům tak, aby dle jeho slov připomínal jak klobouk, tak kapli. Zprvu roztomilý domeček, který opravdu připomíná čarodějnický klobouk, uvnitř působí majestátně a elegantně. Dopomáhá mu i omezená barevná škála, která si vzbuzuje respekt. Dům v horách ve střední části Japonska využívají dvě ženy v důchodovém věku. Jedna je sociální pracovnicí a druhá kuchařkou. Společně pomáhají místní komunitě starších občanů, například pořádají společné obědy.

Bazén, který zároveň slouží jako vana, je navíc přístupný i pro vozíčkáře díky spirálovité podlaze. Ta umožňuje pohodlný vjezd vozíku až doprostřed bazénu. Koupelna s bazénem patří k hostinskému pokoji, který je zařízen tak, aby se v něm mohli ubytovat lidé s handicapem.

Podívejte se do galerie, jak originální lesní dům vypadá:

K tématu

Podívejte se také, jak probíhala stavba minidomku pro českou důchodkyni. projekt vám přiblíží architekt Marek Povolný z pořadu Jak se staví sen:

Další články:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama