GALERIE: Japonský lesní dům vypadá jako stan a má i bazén pro vozíčkáře. Podívejte se dovnitř

Připomíná shluk několika domků pro skřítky a přitom se jedná o jedinou stavbu. Dům se stanovou konstrukcí vznikl v japonské prefektuře Šizuoka tak, aby ladil s okolní hornatou přírodou. Architekt myslel i na handicapované, dům je bezbariérový.

Japonský architekt Issei Suma navrhl dům tak, aby dle jeho slov připomínal jak klobouk, tak kapli. Zprvu roztomilý domeček, který opravdu připomíná čarodějnický klobouk, uvnitř působí majestátně a elegantně. Dopomáhá mu i omezená barevná škála, která si vzbuzuje respekt. Dům v horách ve střední části Japonska využívají dvě ženy v důchodovém věku. Jedna je sociální pracovnicí a druhá kuchařkou. Společně pomáhají místní komunitě starších občanů, například pořádají společné obědy.

Bazén, který zároveň slouží jako vana, je navíc přístupný i pro vozíčkáře díky spirálovité podlaze. Ta umožňuje pohodlný vjezd vozíku až doprostřed bazénu. Koupelna s bazénem patří k hostinskému pokoji, který je zařízen tak, aby se v něm mohli ubytovat lidé s handicapem.

Podívejte se do galerie, jak originální lesní dům vypadá:

Podívejte se také, jak probíhala stavba minidomku pro českou důchodkyni. projekt vám přiblíží architekt Marek Povolný z pořadu Jak se staví sen:

Další články:


Přečtěte si také