Jak bydlet s nadhledem: V téhle domácnosti mají divoké prase, paroží i plastové židle

V Salzburgu najdete nejen slavný hrad, Mozartův rodný dům a další historické budovy obklopené křivolakými uličkami, ale i velmi odvážné rezidenční projekty. Některé z domů vystavují své moderní křivky kolemjdoucím, v jiných si jejich majitelé pohráli se současnými trendy bydlení a ještě přidali trochu úsměvného nadhledu. Právě do takového interiéru vás v článku zavedeme.

Slavné město na řece Salzach ze sebe nedělá starobylý skanzen. Chce být životem tepající metropolí, kde si své místo našla i moderní architektura a design. Ve výstavní čtvrti Aigen byste našli vjednom zrodinných domků interiér, který by jistě uspěl i v lecjakém luxusním apartmánu kdesi na Manhattanu.

Majitel domku se vrhl do rekonstrukce scílem vytvořit pohodlné bydlení. Snávrhem interiéru se obrátil na studio AREA, které i vtomto projektu naplnilo svůj slogan: Plánování a nábytek od AREA – tvoření identity.

Podívejte se do domu, kde nechybí humor a nadhled:

Vobývacím pokoji se studio muselo vypořádat spožadavkem, který je vlastní mnohým rodinným domkům, tedy vytvořit pohodlné posezení, znějž by bylo možné pozorovat krb, ale i televizi umístěnou vjiné části pokoje. Centrálním prvkem se tak stala kožená sedačka zručně vydělávané kůže. Příjemně zatepluje prostor, který zjedné strany prozařuje rozlehlé okno a zdruhé běloba stěny. Najdeme zde však i rustikální prvky – šedivou kamennou podlahu, výklenek vyložený polínky a i trofej sparožím. Celá úprava místnosti se žlutým hravě tvarovaným křeslem však odkazuje na městský typ bydlení.

Pracovna také není stroze zařízeným prostorem. Naopak. Zde si klasiku pracovního stolu a knihovničky majitel neváhal zpestřit výraznou modrou židlí zplastu a také divokým prasetem, nad kterým se jakoby vznáší deska malého kulatého stolku.

fis


Přečtěte si také