Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Jak bydlet s nadhledem: V téhle domácnosti mají divoké prase, paroží i plastové židle

V Salzburgu najdete nejen slavný hrad, Mozartův rodný dům a další historické budovy obklopené křivolakými uličkami, ale i velmi odvážné rezidenční projekty. Některé z domů vystavují své moderní křivky kolemjdoucím, v jiných si jejich majitelé pohráli se současnými trendy bydlení a ještě přidali trochu úsměvného nadhledu. Právě do takového interiéru vás v článku zavedeme.
Vydáno: 12.03.2019
Obývací pokoj je rozdělen do několika zón, které určuje sedací nábytek
Autor: Florian Stürzenbaum Obývací pokoj je rozdělen do několika zón, které určuje sedací nábytek

Slavné město na řece Salzach ze sebe nedělá starobylý skanzen. Chce být životem tepající metropolí, kde si své místo našla i moderní architektura a design. Ve výstavní čtvrti Aigen byste našli v jednom z rodinných domků interiér, který by jistě uspěl i v lecjakém luxusním apartmánu kdesi na Manhattanu.

Díky nábytku je místnost hravá a svěží
Autor: Florian Stürzenbaum Díky nábytku je místnost hravá a svěží

Majitel domku se vrhl do rekonstrukce s cílem vytvořit pohodlné bydlení. S návrhem interiéru se obrátil na studio AREA, které i v tomto projektu naplnilo svůj slogan: Plánování a nábytek od AREA – tvoření identity.

Podívejte se do domu, kde nechybí humor a nadhled:

V obývacím pokoji se studio muselo vypořádat s požadavkem, který je vlastní mnohým rodinným domkům, tedy vytvořit pohodlné posezení, z nějž by bylo možné pozorovat krb, ale i televizi umístěnou v jiné části pokoje. Centrálním prvkem se tak stala kožená sedačka z ručně vydělávané kůže. Příjemně zatepluje prostor, který z jedné strany prozařuje rozlehlé okno a z druhé běloba stěny. Najdeme zde však i rustikální prvky – šedivou kamennou podlahu, výklenek vyložený polínky a i trofej s parožím. Celá úprava místnosti se žlutým hravě tvarovaným křeslem však odkazuje na městský typ bydlení.

Starší apartmán nově pojatým interiérovým řešením pěkně prokoukl

Rekonstrukce historického domu: Architekti ukázali, jak na to. Tady se bude příjemně bydlet

Interiéroví designéři si při přestavbě pohráli hlavně s vnitřním prostorem tak, aby navodil příjemnou atmosféru pro setkávání majitelů s přáteli.

V argentinské vile si zařídili domácí klubovnu. Nechybějí kožená křesla a kulečníkový stůl

Pracovna také není stroze zařízeným prostorem. Naopak. Zde si klasiku pracovního stolu a knihovničky majitel neváhal zpestřit výraznou modrou židlí z plastu a také divokým prasetem, nad kterým se jakoby vznáší deska malého kulatého stolku.

Nejvýraznějším prvkem v pracovně je jistě stolek v podobě divokého prasete
Autor: Florian Stürzenbaum Nejvýraznějším prvkem v pracovně je jistě stolek v podobě divokého prasete

fis

Článek je zařazen v: design , architektura , dekorace , pracovna , obývací pokoj , obývák

reklama