návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Rekonstrukce historického domu: Architekti ukázali, jak na to. Tady se bude příjemně bydlet

Vydáno: 26.02.2019
Starší apartmán nově pojatým interiérovým řešením pěkně prokoukl
Autor: ALMA Photos Starší apartmán nově pojatým interiérovým řešením pěkně prokoukl
Jemné pastelové odstíny, velká okna, dřevěné podlahy a černobílé fotografie. Architekti zrekonstruovali historický byt a ukázali, že staré prvky, které nám mohou připadat nepraktické, se dají skvěle využít.

reklama

Rekonstrukce starých objektů s sebou nese nejen stavební nástrahy, ale také starosti, jak po dokončení renovace prostor vkusně zařídit. Pokud tuto starost necháte na interiérových designérech, můžete se dočkat velmi milého překvapení, které byt promění v krásné místo pro život.

Italský Milán je centrem nejen módy, ale i architektury. Najdete tu moderní stavby stejně jako starobylé skvosty. Střed metropole naštěstí stále pulzuje životem a mezi opravenými domy najdete i budovu nedaleko slavné milánské katedrály a Piazza San Babila.

Jídelna je nejtmavší částí společného prostoru, není tedy divu, že pro ni architekti zvolili bílý stůl a židle
Autor: ALMA Photos Jídelna je nejtmavší částí společného prostoru, není tedy divu, že pro ni architekti zvolili bílý stůl a židle

Právě zde designéři ze studia SGS Architetti associati zařídili poměrně velký byt se dvěma ložnicemi, obývacím pokojem a kuchyní. Rozloha apartmánu 80 m2 dává svým obyvatelům dostatek místa. Pocit vzdušnosti a velkého prostoru umocnili architekti propojením kuchyně s obývacím pokojem.

Podívejte se na zdařilou rekonstrukci:

Apartmán je díky obloukům a starým oknům doplněným o záclony s délkou až na zem zdobný sám o sobě. Tuto kvalitu objektu designéři jen podpořili. Stěny oděli do lehkých pastelových barev a do místností vnesli pečlivě vybraný vintage nábytek. Doplnili jej kousky ze současné nabídky nábytkářských firem a zlehka oživili pomocí kovových konstrukcí stolků ve stylu kubismu.

Koupelna je rovněž moderně zařízená, avšak tak citlivě, že se zde moderní zařizovací předměty a stará architektura pěkně doplňují
Autor: ALMA Photos Koupelna je rovněž moderně zařízená, avšak tak citlivě, že se zde moderní zařizovací předměty a stará architektura pěkně doplňují

Koupelna a kuchyň jsou vybaveny moderními spotřebiči, které ale evokují staré časy. To vše vytváří dojem zabydleného místa, kde se dobře žilo dříve a žije i dnes. Snad i proto nazvali architekti svůj projekt tak mile – Santa Cecilia.

fis

reklama

Článek je zařazen v: architektura , MILAN , Itálie , rekonstrukce

reklama

Přečtěte si také