Design a architektura

7. ledna 2019 11:01

Tereza Javorová

V argentinské vile si zařídili domácí klubovnu. Nechybějí kožená křesla a kulečníkový stůl

Zdánlivě usedlý domek na předměstí Buenos Aires klame vnějším vzhledem. Uvnitř najdeme útulný interiér, který nápadně připomíná pánskou klubovnu. Nahlédněte do vily, která se vymyká klasickým domům.

Nepříliš výrazný domek v Buenos Aires uvnitř skrývánečekaně rozlehlý prostor a moderně zařízený interiér. Jeho atmosféra navozuje dobrou náladu a zlehka vyzývá návštěvníky khravosti a radosti ze společného soužití.

Klasický domek s nečekaným interiérem

Soukromé vily na předměstí velkých měst mají mnoho podob a záleží jen na vkusu jejich majitelů. Některé mohou být bizarní, jiné zas podléhají léty prověřené architektuře. Argentinský domek, který si můžete prohlédnout níže v galerii, spojuje oboje.

Vilu obklopujepohádkově rozlehlá zahrada o 10 tisícim2, která kroměbazénu nabízí i dostatek místa proslunění, odpočineka sport.Přátelsky působí i interiér vily. Architekti ze SGS Architetti Associati si dali záležet, aby prostoru po jeho rekonstrukci dopřáli nejen punc moderního bydlení, ale také trochu vlídnosti. Pohodlná kožená křesla, krb a kulečníkový stůlpřímo vybízejí k setkávání se s přáteli a trávení společných večerů u skleničky whisky.

Vintage styl v moderní domě

Ve vile tak najdete vedle odhalených konstrukční prvků – trámů a kovových sloupků známých zindustriálního stylu– ozvuk vintage stylu, zajímavý starý nábytek. Jednotlivé kousky vyhledávali autoři projektu na trzích vRecoletě a Palermu.

Posuďte sami v galerii, jak to všechno ksobě pěkně ladí.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také