Industriální styl a skleněné stěny: Architekti ukazují, jak vypadá ideální bydlení pro mladé

Bydlení pro mladé má svá specifika. Vesměs se jedná o garsonky, takže je potřeba využít každičký kousek místa, aby se v bytě dobře a pohodlně žilo.

Jednoduchý byt pro mladé, který včlánku navštívíme, má jednu zásadní výhodu. Proniká do něj denní světlo ze tří stran. Architektonické studio RUST Architects světlost bytu ale i tak podpořilo. Zdi jsou vymalovány bíle, vkoupelně i kuchyni najdete bílé dlaždičky, a jedna zpříček je zpola vyplněna okny smatnými skly.

Jsme sice zvyklí na luxfery, i tak je tenhle prvek netradiční. Příčka zmatných skel do prostoru bytu vnáší nejen světlo (zložnice do tmavší vstupní části bytu), ale navíc dotváří dojem industriálního stylu.

Takto pojatý interiér, jehož vzdušnosti prospívají jednoduché otevřené konstrukce některých kusů nábytku i prostoru, nabízí uvolněnou a variabilní atmosféru tohoto místa.

Takto pojatý interiér, jehož vzdušnost podporuje propojení jednotlivých zón bytu, nabízí variabilitu a jednoduchost, která je vhodná zejména pro mladé zaměstnané lidi. Domov se totiž dá kdykoli zútulnit novými obrazy, plakáty či jinými dekoracemi. Případně stačí pozvat přátele, prostor je na setkávání ideální. Nedá se vněm moc věcí poničit, a i když je byt malý, nabízí dostatek místa pro společenské akce.

Nacházíme se zkrátka v bytě, který se dá snadno pozměnit, je prostorný, světlý a dělaný na míru mladým lidem. Právě pro ně architekt interiér zamýšlel. Líbilo by se i vám mít takto zařízené 2+kk?


Přečtěte si také