Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Industriální styl a skleněné stěny: Architekti ukazují, jak vypadá ideální bydlení pro mladé

Bydlení pro mladé má svá specifika. Vesměs se jedná o garsonky, takže je potřeba využít každičký kousek místa, aby se v bytě dobře a pohodlně žilo.
Vydáno: 22.08.2018
Barvy zajišťují snadno obměnitelné doplňky
Autor: Gidon Levin Barvy zajišťují snadno obměnitelné doplňky

Jednoduchý byt pro mladé, který v článku navštívíme, má jednu zásadní výhodu. Proniká do něj denní světlo ze tří stran. Architektonické studio RUST Architects světlost bytu ale i tak podpořilo. Zdi jsou vymalovány bíle, v koupelně i kuchyni najdete bílé dlaždičky, a jedna z příček je zpola vyplněna okny s matnými skly.

Jsme sice zvyklí na luxfery, i tak je tenhle prvek netradiční. Příčka z matných skel do prostoru bytu vnáší nejen světlo (z ložnice do tmavší vstupní části bytu), ale navíc dotváří dojem industriálního stylu.

Koupelna kombinuje retro styl s minimalismem
Autor: Gidon Levin Koupelna kombinuje retro styl s minimalismem

Takto pojatý interiér, jehož vzdušnosti prospívají jednoduché otevřené konstrukce některých kusů nábytku i prostoru, nabízí uvolněnou a variabilní atmosféru tohoto místa.

Takto pojatý interiér, jehož vzdušnost podporuje propojení jednotlivých zón bytu, nabízí variabilitu a jednoduchost, která je vhodná zejména pro mladé zaměstnané lidi. Domov se totiž dá kdykoli zútulnit novými obrazy, plakáty či jinými dekoracemi. Případně stačí pozvat přátele, prostor je na setkávání ideální. Nedá se v něm moc věcí poničit, a i když je byt malý, nabízí dostatek místa pro společenské akce.

Barvy zajišťují snadno obměnitelné doplňky
Autor: Gidon Levin Barvy zajišťují snadno obměnitelné doplňky

Nacházíme se zkrátka v bytě, který se dá snadno pozměnit, je prostorný, světlý a dělaný na míru mladým lidem. Právě pro ně architekt interiér zamýšlel. Líbilo by se i vám mít takto zařízené 2+kk? Prohlédněte si jej v naší galerii:

(fis) 

Článek je zařazen v: bydlení pro mladé , mládí , industriální styl , retro , minimalismus , interiéry

reklama