Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Krásný byt v Alpách připomíná moderní myslivnu. Nahlédněte do stylového bydlení v horách

Nevěříte, že přírodní prvky a zvířecí trofeje na stěnách mohou ladit s moderním designem? Tak se s námi pojďte podívat do jednoho nádherného bydlení v Alpách. Architekti se inspirovali stylem horských mysliven a výsledek je úžasný.
Vydáno: 29.11.2018
Krásný byt v Alpách.
Autor: ALMA Photos Krásný byt v Alpách.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Inspiraci přírodou a trofejemi z honů na divokou zvěř nenajdeme v tomto pěkném dvoupodlažním bytě v posledních patrech domu náhodou. Sice nejde o pravou myslivnu, ale ke krásnému přírodnímu okolí to není od vchodových dveří daleko. Nacházíme se totiž v pěkném alpském městě Bormio, a jak vidíte, i v Alpách se dá bydlet velmi stylově.

Moderní hájovna

Bormio je nádherné městečko v alpském údolí nedaleko švýcarských hranic. Je známé už z římských dob, vedla tudy cesta, která vás ze Švýcarska dovedla až do Benátek. Vedle pěkného starobylého centra zde najdete také lázně s teplými prameny. Hlavně je ale Bormio rájem lyžařů.

Pohodlný gauč poslouží i velké skupině přátel.
Autor: ALMA Photos Pohodlný gauč poslouží i velké skupině přátel.

Není tedy divu, že si tady někteří z nich nechávají upravit apartmány do podoby, v níž by se mohli cítit jako doma. Byt, který vytříbilo svým nápaditým designem studio SGS Architetti associati, je dvoupatrový. Jeho místnosti jsou uspořádány kolem obousměrného krbu, který lze chápat jako srdce bytu.

V kuchyni se mohou vařit i jídla náročná na přípravu.
Autor: ALMA Photos V kuchyni se mohou vařit i jídla náročná na přípravu.

Na jedné straně hřejivého ohniště krbu je kuchyň a jídelna a na druhé se rozkládá obývací pokoj. Z obou místností můžete vyjít na velkou terasu. Ještě zde najdeme pokoj pro hosty. V druhém patře bytu, přímo pod krovem střechy, jsou dvě ložnice s koupelnou.

V tak pěkném a útulném prostředí se skvěle odpočívá. Posuďte sami, jak dobře se zde dají regenerovat síly před dalším zdoláváním zasněžených svahů.

(fis)

 

Obývací pokoj má vysoké okno až ke stropu

Moderní prosklený dům je oázou uprostřed lesů

Kdo by řekl, že takový moderní byt se nachází v paláci z 15. století?

Chytře zařídili malý byt 2kk uprostřed Milána. Vešla se i šatna. Jak vyřešit málo místa?

Článek je zařazen v: design , architektura , alternativní bydlení , dům inspirace , projekt , interiér , rekonstrukce
Reklama