Design a architektura

29. listopadu 2018 14:54

Tereza Javorová

Krásný byt v Alpách připomíná moderní myslivnu. Nahlédněte do stylového bydlení v horách

Nevěříte, že přírodní prvky a zvířecí trofeje na stěnách mohou ladit s moderním designem? Tak se s námi pojďte podívat do jednoho nádherného bydlení v Alpách. Architekti se inspirovali stylem horských mysliven a výsledek je úžasný.

Inspiraci přírodou a trofejemi zhonů na divokou zvěř nenajdeme vtomto pěkném dvoupodlažním bytě vposledních patrech domu náhodou. Sice nejde o pravou myslivnu, ale ke krásnému přírodnímu okolí to není od vchodových dveří daleko. Nacházíme se totiž vpěkném alpském městě Bormio, a jak vidíte, i vAlpách se dá bydlet velmi stylově.

Moderní hájovna

Bormio je nádherné městečko valpském údolí nedaleko švýcarských hranic. Je známé už zřímských dob, vedla tudy cesta, která vás ze Švýcarska dovedla až do Benátek. Vedle pěkného starobylého centra zde najdete také lázně s teplými prameny. Hlavně je ale Bormio rájem lyžařů.

Není tedy divu, že si tady někteří znich nechávají upravit apartmány do podoby, vníž by se mohli cítit jako doma. Byt, který vytříbilo svým nápaditým designem studio SGS Architetti associati, je dvoupatrový. Jeho místnosti jsou uspořádány kolem obousměrného krbu, který lze chápat jako srdce bytu.

Na jedné straně hřejivého ohniště krbu je kuchyň a jídelna a na druhé se rozkládá obývací pokoj. Zobou místností můžete vyjít na velkou terasu. Ještě zde najdeme pokoj pro hosty. V druhém patře bytu, přímo pod krovem střechy, jsou dvě ložnice skoupelnou.

Vtak pěkném a útulném prostředí se skvěle odpočívá. Posuďte sami, jak dobře se zde dají regenerovat síly před dalším zdoláváním zasněžených svahů.

(fis)


Přečtěte si také