reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

8 triků, jak i z malé koupelny vytvořit domácí lázně

Malá koupelna
Autor: istock.com Malá koupelna
Máte malou koupelnu a pocit, že se tam nic nevejde? Nevěste hlavu! Máme tipy, jak malý prostor v koupelně maximálně využít a vytvořit si tak místo pro relaxaci.

reklama

Ne všichni máme doma královsky velkou koupelnu. Místo přemýšlení nad vyplňováním prázdných míst dumáme, jak ušetřit prostor pro všechny ty věci, které nutně potřebujeme. Koupelna je následně přeplněná a udržet v ní pořádek není vůbec jednoduché. Inspirujte se nápady, které změní vaši koupelnu k nepoznání.

Osvětlené zrcadlo

Osvětlení dokáže naprosto změnit atmosféru. Zabudujte světlo do zrcadla a staňte se filmovou hvězdou. Použijte jasné světlo, které vás ráno probudí a zajistí, že si ráno nanesete make-up bez chybičky. Navíc zrcadlo bude světlo odrážet a vznikne iluze větší koupelny.

Staňte se filmovou hvězdou a buďte si jistá, že váš make-up je dokonalý.
Autor: istock.com Staňte se filmovou hvězdou a buďte si jistá, že váš make-up je dokonalý.

Přirozené světlo je nepostradatelné

Klíčem pro optické zvětšení koupelny je dostatek světla. Okna v koupelně nemusí znamenat ztrátu soukromí. Stačí pěkné závěsy nebo rolety a můžete si být jistí, že zvědaví sousedé neuvidí nic, co by vidět neměli. Naprosté soukromí vám zajistí menší okno umístěné ve výšce.

Pokud nemáte kam zrcadlo pověsit, dejte ho na okno. Světlo bude do místnosti pronikat kolem zrcadla a zároveň vám tento trik zabezpečí soukromí. Dvě mouchy jednou ranou.

Nemáte prostor pro zrcadlo? Vytvořte z něj záclonu!
Autor: Pinterest.com Nemáte prostor pro zrcadlo? Vytvořte z něj záclonu!

Pár centimetrů nad zem

Skřínka, toaleta – vše, co lze zavěsit, dejte pár centimetrů nad zem. Tento jednoduchý trik vaši koupelnu opticky zvětší. Navíc vám to ušetří nervy při vytírání.

Vše má své místo

Promyslete si, co používáte nejčastěji, a mějte to neustále po ruce. Vše potřebné by mělo mít své místo ve skřínkách či na poličce. Žehlička na vlasy nebo fén můžou mít držák uvnitř skříňky. Zorganizováním vaší koupelny docílíte každodenního pořádku. Jen nezapomeňte vše ukládat zpět na své místo.

Toaleta zvlášť

Pokud máte chuť na větší rekonstrukci a dostatečný prostor, vytvořte samostatnou místnost pro toaletu. Nejenže si ráno nebudete překážet s ostatními členy domácnosti a zdržovat se, ale také se vám bude lépe udržovat čistota a vaše bydlení získá na tržní hodnotě.

Oddělené WC? Samé výhody! Už žádné fronty spolu s větším soukromím a čistotou.
Autor: Pinterest.com Oddělené WC? Samé výhody! Už žádné fronty spolu s větším soukromím a čistotou.

Vyhřejte si podlahu

Zamyslete se nad vyhřívanou podlahou. Do koupelny se skvěle hodí. Po probuzení není nic horšího než vstát do zimy a mít studená chodidla. S vyhřívanou podlahou se bude jednoduše lépe vstávat!

Sprchový kout vs. vana

Pokud máte v koupelně vanu a nepoužíváte ji alespoň dvakrát měsíčně, tak se stává pouze dekorací, která vám zabírá místo. Vyměňte vanu za sprchový kout, ušetříte místo a peníze za vodu. Do sprchy si přidělejte místo k sezení, zapněte si hudbu a máte prostor pro jedinečnou relaxaci.  Sprchový kout neoddělujte od zbytku místnosti neprůhledným závěsem. Skleněná dvířka vám dodají pocit většího prostoru.Sprchový kout oddělte skleněnými dveřmi a použijte poličky ve zdi ať máte vše potřebné na dosah ruky.

V případě, že velkou vanu potřebujete, ušetřete místo kdekoli jinde. Co například poličky ve zdi? Získáte tak prostor pro svíčky, pěnu do koupele a houbičku na mytí, které budete mít na dosah ruky.

Jděte do posuvných dveří

Místo normálních dveří, které se otevírají do prostoru, použijte dveře na kolejnicích! Budete tak moci využít prostor za dveřmi, který by jinak musel zůstat volný.

Jaká je koupelna snů?

Nahlédněte do 15 koupelen snů. Kterou si vyberete?

Jak se starat o ručníky, aby byly měkké a voňavé?

Ručníky jako z hotelu? Tipy, jak je mít i doma stále měkké a voňavé

Článek je zařazen v: malá koupelna , úložný prostor , chytré nápady , inspirace , optické zvětšení , rekonstrukce , pořádek , vana , zrcadlo , sprchový kout , toaleta , koupelny

reklama

Přečtěte si také