Koupelny

28. srpna 2018 06:00

redakce Prima Zoom

8 triků, jak i z malé koupelny vytvořit domácí lázně

Máte malou koupelnu a pocit, že se tam nic nevejde? Nevěste hlavu! Máme tipy, jak malý prostor v koupelně maximálně využít a vytvořit si tak místo pro relaxaci.

Ne všichni máme doma královsky velkou koupelnu. Místo přemýšlení nad vyplňováním prázdných míst dumáme, jak ušetřit prostor pro všechny ty věci, které nutně potřebujeme. Koupelna je následně přeplněná a udržet vní pořádek není vůbec jednoduché. Inspirujte se nápady, které změní vaši koupelnu knepoznání.

Osvětlené zrcadlo

Osvětlení dokáže naprosto změnit atmosféru. Zabudujte světlo do zrcadla a staňte se filmovou hvězdou. Použijte jasné světlo, které vás ráno probudí a zajistí, že si ráno nanesete make-up bez chybičky. Navíc zrcadlo bude světlo odrážet a vznikne iluze větší koupelny.

Přirozené světlo je nepostradatelné

Klíčem pro optické zvětšení koupelny je dostatek světla. Okna vkoupelně nemusí znamenat ztrátu soukromí. Stačí pěkné závěsy nebo rolety a můžete si být jistí, že zvědaví sousedé neuvidí nic, co by vidět neměli. Naprosté soukromí vám zajistí menší okno umístěné ve výšce.

Pokud nemáte kam zrcadlo pověsit, dejte ho na okno. Světlo bude do místnosti pronikat kolem zrcadla a zároveň vám tento trik zabezpečí soukromí. Dvě mouchy jednou ranou.

Pár centimetrů nad zem

Skřínka, toaleta – vše, co lze zavěsit, dejte pár centimetrů nad zem. Tento jednoduchý trik vaši koupelnu opticky zvětší. Navíc vám to ušetří nervy při vytírání.

Vše má své místo

Promyslete si, co používáte nejčastěji, a mějte to neustále po ruce. Vše potřebné by mělo mít své místo ve skřínkách či na poličce. Žehlička na vlasy nebo fén můžou mít držák uvnitř skříňky. Zorganizováním vaší koupelny docílíte každodenního pořádku. Jen nezapomeňte vše ukládat zpět na své místo.

Toaleta zvlášť

Pokud máte chuť na větší rekonstrukci a dostatečný prostor, vytvořte samostatnou místnost pro toaletu. Nejenže si ráno nebudete překážet sostatními členy domácnosti a zdržovat se, ale také se vám bude lépe udržovat čistota a vaše bydlení získá na tržní hodnotě.

Vyhřejte si podlahu

Zamyslete se nad vyhřívanou podlahou. Do koupelny se skvěle hodí. Po probuzení není nic horšího než vstát do zimy a mít studená chodidla. Svyhřívanou podlahou se bude jednoduše lépe vstávat!

Sprchový kout vs. vana

Pokud máte vkoupelně vanu a nepoužíváte ji alespoň dvakrát měsíčně, tak se stává pouze dekorací, která vám zabírá místo. Vyměňte vanu za sprchový kout, ušetříte místo a peníze za vodu. Do sprchy si přidělejte místo ksezení, zapněte si hudbu a máte prostor pro jedinečnou relaxaci.Sprchový kout neoddělujte od zbytku místnosti neprůhledným závěsem. Skleněná dvířka vám dodají pocit většího prostoru.

Vpřípadě, že velkou vanu potřebujete, ušetřete místo kdekoli jinde. Co například poličky ve zdi? Získáte tak prostor pro svíčky, pěnu do koupele a houbičku na mytí, které budete mít na dosah ruky.

Jděte do posuvných dveří

Místo normálních dveří, které se otevírají do prostoru, použijte dveře na kolejnicích! Budete tak moci využít prostor za dveřmi, který by jinak musel zůstat volný.


Přečtěte si také