Design a architektura

29. listopadu 2018 09:58

Tereza Javorová

Chytře zařídili malý byt 2kk uprostřed Milána. Vešla se i šatna. Jak vyřešit málo místa?

Bydlet ve starodávné budově nemusí vždy znamenat, že budete obklopeni zdobnými štuky a freskami na stěnách. V palácích z dob minulých se dá bydlet i velmi moderně a navíc útulně. Toho je dokladem i menší byt v severoitalském Miláně, kam vás dnes zveme na návštěvu.

Příjemné 2kk srozlohou 60 m2 najdete jen 7 minut chůze od slavné milánské katedrály. Podle fotek by vás asi ani nenapadlo, že se tento byt nachází vbudově z15. století, kterou místní znají jako Palazzo Durini.

Ze starého nové

Rekonstrukce letitých staveb je náročná nejen zfinančního, ale také zarchitektonického hlediska. Díky zkušenostem architekta Michele Gambata ze studia MGARK však byt působí svěžím současným dojmem.

S rozdělením místností, zakřivením zdí a vyšším stropem 3,20 m architekt nehýbal. Naopak, snažil se stávající podmínky využít a smysluplně dotvořit. Celý prostor tak dýchá bílou barvou, která menší místnosti opticky rozšiřuje. Tento princip ještě umocňují na míru vyrobené vestavěné skříně a skříňky, do nichž lze uložit spousty věcí.

Tajné vchody

Vmalém obývacím pokoji s kuchyní pocit šíře prostoru podporuje tapeta se stromy a rostlinami, která možná nového návštěvníka překvapí, bude-li chtít vejít či vyjít zložnice. Dveře do ní jsou totiž do stěny stapetou zakomponovány.

Vložnici pak architekt využil jednu stranu pokoje pro souvislou vestavěnou skříň, která navíc skrývá vchod do koupelny. Skříň tak krásně spoří místo. Vícero rozestavěných kusů nábytku by se sem vešlo jen stěží.

Posuďte sami, jak se pěkně zdařilo využít netradiční a malý prostor pro komfortní bydlení vcentru Milána, stačí nahlédnout do naší galerie.

Podobné články

(fis)


Přečtěte si také