návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Chytře zařídili malý byt 2kk uprostřed Milána. Vešla se i šatna. Jak vyřešit málo místa?

skrivaa , Vydáno: 29.11.2018
Kdo by řekl, že takový moderní byt se nachází v paláci z 15. století?
Autor: www.mgark.it Kdo by řekl, že takový moderní byt se nachází v paláci z 15. století?
Bydlet ve starodávné budově nemusí vždy znamenat, že budete obklopeni zdobnými štuky a freskami na stěnách. V palácích z dob minulých se dá bydlet i velmi moderně a navíc útulně. Toho je dokladem i menší byt v severoitalském Miláně, kam vás dnes zveme na návštěvu.

reklama

Příjemné 2kk s rozlohou 60 m2 najdete jen 7 minut chůze od slavné milánské katedrály. Podle fotek by vás asi ani nenapadlo, že se tento byt nachází v budově z 15. století, kterou místní znají jako Palazzo Durini.

Ze starého nové

Rekonstrukce letitých staveb je náročná nejen z finančního, ale také z architektonického hlediska. Díky zkušenostem architekta Michele Gambata ze studia MGARK však byt působí svěžím současným dojmem.

Skříň v ložnici skrývá i vchod do přilehlé koupelny.
Autor: www.mgark.it Skříň v ložnici skrývá i vchod do přilehlé koupelny.

S rozdělením místností, zakřivením zdí a vyšším stropem 3,20 m architekt nehýbal. Naopak, snažil se stávající podmínky využít a smysluplně dotvořit. Celý prostor tak dýchá bílou barvou, která menší místnosti opticky rozšiřuje. Tento princip ještě umocňují na míru vyrobené vestavěné skříně a skříňky, do nichž lze uložit spousty věcí.

Tajné vchody

V malém obývacím pokoji s kuchyní pocit šíře prostoru podporuje tapeta se stromy a rostlinami, která možná nového návštěvníka překvapí, bude-li chtít vejít či vyjít z ložnice. Dveře do ní jsou totiž do stěny s tapetou zakomponovány.

Jednoduché a praktické kouzlo se architektovi podařilo při včlenění vchodu do ložnice do stěny s tapetou. Obraz je celistvý a přesto jím můžete projít.
Autor: www.mgark.it Jednoduché a praktické kouzlo se architektovi podařilo při včlenění vchodu do ložnice do stěny s tapetou. Obraz je celistvý a přesto jím můžete projít.

V ložnici pak architekt využil jednu stranu pokoje pro souvislou vestavěnou skříň, která navíc skrývá vchod do koupelny. Skříň tak krásně spoří místo. Vícero rozestavěných kusů nábytku by se sem vešlo jen stěží.

Posuďte sami, jak se pěkně zdařilo využít netradiční a malý prostor pro komfortní bydlení v centru Milána, stačí nahlédnout do naší galerie.

(fis)

Jednoduché vnější tvary domu skrývají účelně řešený vnitřní prostor.

Dům z ohořelých prken skrývá nádherný interiér plný prostoru a světla. Podívejte se

Obývací pokoj má vysoké okno až ke stropu

Moderní prosklený dům je oázou uprostřed lesů

reklama

Článek je zařazen v: malý byt , málo místa , zařízení bytu , vybavení domu , inspirace , architektura , design , 2+kk

reklama

Přečtěte si také