reklama

8 tipů, jak využít feng-šuej v ložnici, abyste měli kvalitní spánek. Rozdíl poznáte okamžitě

sp
22. listopadu 2018
Pracovní den prožíváme většinou ve zběsilém tempu a pořádně nic nestíháme. Proto každý z nás jistě ocení místo, kde je klid, ticho a pohoda, abychom se mohli uvolnit a načerpat síly do dalšího hektického dne. Místem odpočinku je ložnice. Je jím ale ve skutečnosti? Osvěžení, inspiraci a proměnu v zenovou zónu, může přinést starověké čínské učení feng-šuej.
reklama

Jestliže máte pocit, že se vám špatně spí, ráno jste rozlámaní a chybí vám regenerace, nabízí se proniknout do tajů čínské tradice feng-šuej. Jedná se o starodávnou praxi, jejímž cílem je vytvořit harmonii mezi vámi a prostředím, ve kterém se nacházíte. Zpočátku vám může všechno připadat příliš komplikované, ale nenechte se odradit. Poradíme vám nejjednodušší způsoby, jak začlenit feng shui do vašeho každodenního života.

Úklid je základ

Prvním krokem kvytvoření klidného a uvolněného prostředí je odstranění veškerého nepořádku. Nedělejte nicjennaoko, opravdu se zbavte všeho, co nepotřebujete. Proberte skříně, prostor pod postelí, regály a poličky. Všechno také důkladně očistěte od prachu a špíny. Buďte nekompromisní kvašemu oblečení a dejte pryč vše, co vám zbytečně zabírá místo, protože už jste to neměli několik let na sobě.

Neskladujte nic pod postelí

Nemějte tam opravdu nic. Každá věc má totiž svou vlastní energii. Čím více toho budete mít pod postelí, včetně ložního prádla, tím méně budete mít prostoru pro svou vlastní energii, která proudí, zatímco vy spíte. Splnit tento bod může být náročné pro ty, kteří nemají úložné prostory nazbyt, ale opravdu se vám to vyplatí. Tedy určitě vtom případě, že máte problémy se spánkem.

Nechte vše plynout

Lpění na minulostmůže narušovat pohodu vpřítomnosti. Co tím máme na mysli? Třeba situaci, kdy máte vložnici konkrétní věc, která vám připomíná vašeho bývalého partnera nebo partnerku. Je lepší tu věc nechat jít, posunout se dál. To samé platí také vpřípadě, kdy jste prošli rozvodem a získali jste tak nějaké věci nebo nábytek. Raději se toho zbavte, vyplatí se to. Udržování těchto předmětů vás stojí hodně energie.

Nezapomínejte na čelo postele

Čelní rám je nezbytným doplňkem vaší postele, a to i přesto, že si ho vyrábíte sami a ve skutečnosti se jedná třeba jenom o látku zavěšenou na zdi. Role čela postele je totiž nezbytná. Navozuje pocit bezpečí, díky čemuž se během spánku cítíme, jako by nás někdo ochraňoval.

Opravte vše, co je rozbité

Rozbil se vám budík? Nedovírá se vám skříň? Praskla vám žárovka vlampičce? Rozvrzala se vám postel? A vy si stále říkáte, že to brzy spravíte, ale skutek utek? Přestože se vám někdy rozbije čistě dekorativní záležitost, nenechte to jen tak být, snažte se to opravit. Kdy? Co nejdříve. Abyste to opravdu udělali, stanovte si konkrétní termín, dokdy to chcete mít hotové.

Nezapomeňte na tlumená světla

Vždycky byste měli být schopni kontrolovat intenzitu světla ve vaší ložnici. Vhodným pomocníkem jsou buď tlumená světla, nebo lampy se stmívačem, abyste si mohli nastavit takovou úroveň světla, na kterou máte zrovna náladu. Je to velmi důležité, protože osvětlení má velkou sílu ovlivňovat naši náladu a energii. Abyste zjistili, co vám ohledně světla nejvíce vyhovuje, kupte si několik druhů žárovek a vyzkoušejte si je.

Šetřete se zrcadly

Pokud budete mít v ložnici zrcadla, nedoporučuje se zavěsit je naproti posteli nebo oknu. Zrcadla totiž odrážejí energii a světlo. Jakmile vidíte svůj odraz ve chvíli, kdy jste v posteli, může vás to rušit a rozptylovat. A pokud visí zrcadlo naproti oknu, bude to odrážet světlo, a proto se vám může hůř spát.

Preferujte pohodlí

Komfort je klíčovým prvkem kvalitního odpočinku. Čím lépe si v noci odpočinete, tím klidnější bude váš následující den. Klíčovým bodem ložnice je postel, proto jejímu výběru věnujte nejvíce času. Vtomto případě se vyplatí investovat o pár tisíc víc. Vrátí se vám to vpodobě slastného a kvalitního spánku.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: postelspánekenergiezrcadloložniceznamenísymbolykvalitní spánekfeng shuizenjaknato
reklama