Čtyřpodlažní byt je skvěle prosvětlený. Nahlédněte do netradičního mezonetu

Italská města skrývají ve svých centrech mnohé architektonické poklady. Jsou to ale i živoucí metropole, kde najdeme mnoho příkladů, jak se dá skloubit zajímavé moderní bydlení s prostorovým omezením vycházejícím z historického rozložení budov. Pojďte s námi navštívit netradiční byt, který zabírá až čtyři podlaží.

Abychom si jej mohli prohlédnout, odcestujeme na sever Itálie do Benátska, do krásného města Padova. Každého, kdo slyší o rozloze apartmánu – 350 m2 –, musí napadnout, že jde o velmi prostorné místo kbydlení. Tím také je, i když vnetradiční podobě.

Díky architektonickému provedení interiéru od studia Michele Gambato Architect, MGARK se vbytě „na výšku“ cítíte příjemně a máte pocit prostoru a světla. Do bytu se vchází v prvním patře. Vpřízemí se nachází prostor, který lze využít jako komoru nebo třeba jako klubovnu pro děti. Vešel by se sem klidně i pingpongový stůl.

Podívejte se, jak se bydlí ve čtyřpodlažním bytě:

Díky světle vyvedenému designu je světlo vinteriéru dobře rozptýlené. Vyšší patro působí trochu jako terasa, zníž máte dobrý přehled nad tím, co se děje níže. Pod podlahou této „terasy“ se skrývají koupelna i prostor se skříněmi, kde se lze pohodlně svléknout zkabátu nebo obout boty.

Po nezvyklých schodech, které svým vzhledem zdobí prostor druhého podlaží, vystoupáme až do nejobývanější části domu – kuchyně a ložnice. Obě místnosti jsou dobře osvětlené, a tak si tu architekti mohli dovolit tmavší odstín podlahy.

fis

Sdílejte článek

Přečtěte si také