Moderní vila v Brandýse má prosklené stěny a 6 pokojů. Rodina ji vybudovala bez stavební firmy

Velkorysá vila leží na okraji zahrádkářské kolonie, v tichu, zeleni a s výhledem na Labe. Její jednoduché linie odkazují na meziválečné funkcionalistické domy. Interiér je prostorný a vzdušný. Na zahradě pobíhá pes a k domu náleží i vyhřívaný bazén s protiproudem.

„Se ženou jsme zjistili, že vPraze není blaze, a začali jsme hledat nějaké menší město vokolí,“ říká Tomáš Dvořák, který ve vile bydlí. „Už jsme byli rozhodnutí pro Roztoky, ale šli jsme ještě zkusit poslední inzerát tady vBrandýse. A tohle místo úplně změnilo naše plány.“

Bez stavební firmy

Tomáš Dvořák původně pracoval ve velkém vydavatelství, pak změnil obor a začal pracovat vrodinné firmě na výrobu a montáž oken. Jeden rok oblékal po práci montérky a pomáhal několika zedníkům postavit vysněný dům. Dvořákovi tak všechno zvládli bez stavební firmy, jen návrh zajistil architekt Radomír Grafka zRG architects studio.

Dispozice domu je 6+kk. Vpřízemí se nachází obrovský obývák a kuchyň o celkové výměře 72 m2. Oba prostory jsou odděleny krbem, který je prosklený na obě strany. Dál tu najdeme útulný pokojík pro hosty a také manželskou ložnici, samozřejmě skoupelnou. Prostorné zádveří i chodba navozují pocit vzdušnosti. Vpatře je umístěna pracovna se strategickým výhledem na branku, další koupelna a pokoje, které obývají kluci ve věku 18 a 15 let.

Rodinný krb i terasa s vistárií

Dům má vlastně několik samostatných křídel, které se doslova spojují u rodinného krbu. Jedno znich teprve čeká dostavba na letní kuchyň. Kouzelné je také atrium, které vparném létě zastiňuje bohatě rozrostlá vistárie. Na zahradě je zapuštěný bazén spískovou filtrací a protiproudem.

Výrazná jsou hlavně velkoformátová okna, která propojují interiér se zahradou a terasami. Rodinná firma Tomáše Dvořáka Samat se mohla postarat o takhle odvážný projekt. Nainstalovala okna od společnosti Deceuninck a na zastínění použila venkovní žaluzie od české firmy Climax. Dům nemá plynovou přípojku, proto vše funguje na elektřinu. Roční výdaje za energii na dům i bazén jsou kolem 55 tisíc korun.

Další zajímavé domy v Česku:

Sdílejte článek
Štítky dům Česko vila Labe stavební firma Tomáš Dvořák Rodinný dům víla Brandýs

Přečtěte si také