návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Moderní vila v Brandýse má prosklené stěny a 6 pokojů. Rodina ji vybudovala bez stavební firmy

matoušhartman , Vydáno: 17.08.2020
Velkorysá vila leží na okraji zahrádkářské kolonie, v tichu, zeleni a s výhledem na Labe. Její jednoduché linie odkazují na meziválečné funkcionalistické domy. Interiér je prostorný a vzdušný. Na zahradě pobíhá pes a k domu náleží i vyhřívaný bazén s protiproudem.

reklama

„Se ženou jsme zjistili, že v Praze není blaze, a začali jsme hledat nějaké menší město v okolí,“ říká Tomáš Dvořák, který ve vile bydlí. „Už jsme byli rozhodnutí pro Roztoky, ale šli jsme ještě zkusit poslední inzerát tady v Brandýse. A tohle místo úplně změnilo naše plány.“

Bez stavební firmy

Tomáš Dvořák původně pracoval ve velkém vydavatelství, pak změnil obor a začal pracovat v rodinné firmě na výrobu a montáž oken. Jeden rok oblékal po práci montérky a pomáhal několika zedníkům postavit vysněný dům. Dvořákovi tak všechno zvládli bez stavební firmy, jen návrh zajistil architekt Radomír Grafka z RG architects studio.

Veliký prostor v přízemí rozděluje krb na kuchyň a obývák
Autor: Deceuninck Veliký prostor v přízemí rozděluje krb na kuchyň a obývák

Dispozice domu je 6+kk. V přízemí se nachází obrovský obývák a kuchyň o celkové výměře 72 m2. Oba prostory jsou odděleny krbem, který je prosklený na obě strany. Dál tu najdeme útulný pokojík pro hosty a také manželskou ložnici, samozřejmě s koupelnou. Prostorné zádveří i chodba navozují pocit vzdušnosti. V patře je umístěna pracovna se strategickým výhledem na branku, další koupelna a pokoje, které obývají kluci ve věku 18 a 15 let.

Rodinný krb i terasa s vistárií

Dům má vlastně několik samostatných křídel, které se doslova spojují u rodinného krbu. Jedno z nich teprve čeká dostavba na letní kuchyň. Kouzelné je také atrium, které v parném létě zastiňuje bohatě rozrostlá vistárie. Na zahradě je zapuštěný bazén s pískovou filtrací a protiproudem.

Okna jsou zastíněna venkovními žaluziemi
Autor: Deceuninck Okna jsou zastíněna venkovními žaluziemi

Výrazná jsou hlavně velkoformátová okna, která propojují interiér se zahradou a terasami. Rodinná firma Tomáše Dvořáka Samat se mohla postarat o takhle odvážný projekt. Nainstalovala okna od společnosti Deceuninck a na zastínění použila venkovní žaluzie od české firmy Climax. Dům nemá plynovou přípojku, proto vše funguje na elektřinu. Roční výdaje za energii na dům i bazén jsou kolem 55 tisíc korun.

Další zajímavé domy v Česku:

Apartmány jsou moderní, elegantní ale citlivé ke svému okolí

Proměna historického domu v Kutné Hoře: Podívejte se do 7 moderních apartmánů

Horní patro je obložené modřínem

Z města utekli na venkov. Místo chalupy si postavili moderní dům plný světla

reklama

Článek je zařazen v: víla , Rodinný dům

reklama

Přečtěte si také