Ptačí budky pro lidi vyrostly nad norskými fjordy. Takhle to vypadá uvnitř

Na panenskou přírodu skandinávských fjordů se můžete podívat z ptačí perspektivy, a přitom nemusíte vylézt z postele. Norský architekt a designér Torstein Aa vytvořil minimalistické domky, které z korun stromů shlížejí do okolí.

Podobnost domků s ptačími budkami vyvolala pozornost. Velká kruhovitá okna doplňují průzory nepravidelných tvarů. Nikde není vidět příjezdová cesta nebo zahrada. Jen drsná, ale krásná příroda plná fjordů a temně zelených lesů. Vypadá to, jako byste opravdu byli ve veliké ptačí budce a pozorovali svět kolem.

Skandinávci mají rádi chaty podobně jako my. Designér tak plánuje umístit budky ve dvou velikostech na různá místa Norska. Vznikne tak alternativa ke klasickým chatám nebo k hotelům. Budky zároveň cestovatelům umožní přespat na hůře dostupných místech. Instalují se, nemusí se stavět jako klasické domy.

Interiér je samozřejmě vyvedený v jednoduchém skandinávském stylu a kombinuje odstíny šedé s kresbou dřeva. Uvnitř větší verze jsou křesílka se stolkem a postel, odkud se můžete dívat na východ slunce stejně jako na rozbouřené moře. Menší verze ptačí budky má pouze postel a dva taburety. Ačkoli vevětší verzi najdeteumyvadlo, koupelna tu chybí. Na toaletu se musí do nedaleké samostatně stojící budky.

Aktuálně stojí dvě budky na západním pobřeží Norska, postupně ale budou přibývat další.

Podívejte se na fotky ptačích budek pro lidi:

Další zajímavé bydlení na malém prostoru:

Sdílejte článek

Přečtěte si také