Design a architektura

7. ledna 2019 14:10

Tereza Javorová

Šedá jako královna interiéru: Nahlédněte do luxusního apartmánu v Šanghaji

S šedou barvou si lidé stále spojují něco nezajímavého a nudného. To ale rozhodně neplatí o tomto skvostném apartmánu v Šanghaji. Podívejte se, jak perfektně kombinuje odstíny šedé s ostatními barvami.

Šedá barva vůbec nemusí být nezajímavá a nudná. Naopak je čím dál víc v módě. Když ji dobře zkombinujete s dalšími barvami, můžete vytvořit nádherné bydlení. Třeba tak příjemné, jaké najdeme v jednom ze skvostných apartmánů v Šanghaji podle návrhu studia Ippolito Fleitz Group GmbH Identity Architects.

Rozlehlý, přesto útulný

Rozlehlý apartmán má sice 250 m2, ale díky vhodně upravenému interiéru se v něm budete cítit útulně. A to i přesto, že úchvatnému výhledu na okolní město z ptačí perspektivy téměř nic nebrání. Při příchodu vás rozhled do okolní krajiny ihned vtáhne do prostorného obývacího pokoje propojeného s jídelnou a kuchyní.

Dekorativní parketové podlahy v tmavě šedé krásně ladí se světle šedivými stěnami, nábytkem i mramorovým obkladem. To vše doplňují kontrastní odstíny zelené a modré, jež podporují moderní, elegantní a klidnou atmosféru apartmánu. Vyrovnanosti vyznění interiéru nahrává i strop s hliníkovými laťkami.

Hravé kombinace

I když prim hraje šedivá, byt zaujme nevšední hravostí, a to hlavně díky vhodné kombinaci kontrastních materiálů a jejich povrchů. Různorodé odstíny šedé, přírodní dřevěné povrchy, nepřímé osvětlení a bujné tkaniny vkusně kontrastují s hladkými povrchy pokojů, a napomáhají tak k pocitu uvolněné nálady.

Obdélníky čínského mramoru nejen zdobí oddělený pracovní prostor a kuchyňské pracovní desky, ale také segment v obývacím prostoru, do něhož je zabudována televize. V koupelnách a ložnicích pak slouží jako primární obklad stěn.

Obrazová návštěva luxusního šanghajského apartmánu v evropském stylu na vás čeká v naší galerii.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také