Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Dětský pokoj s nápadem: Zařiďte malým neposedům jejich soukromé království

Plánujete rodičovství? Pak určitě nenechejte volbu a zařízení dětského pokoje na poslední chvíli, abyste za vybavení nakonec nemuseli zaplatit více, než je nutné. Držte se našich rad, ve kterých hraje prim univerzální nábytek spolu s hravými detaily, které podpoří kreativitu a hravost vašich dětí.
Vydáno: 15.10.2017
Kreativní dětský pokoj podpoří rozvoj vašeho dítěte.
Kreativní dětský pokoj podpoří rozvoj vašeho dítěte. Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro dobrodruhy a cestovatele

Zamiloval si váš dospívající syn cestování, s nadšením hltá dobrodružné romány z pera Julese Verna a vy byste rádi jeho nadšení vnesli do jeho soukromí? Neváhejte. U truhláře zadejte objednávku na nábytek v odstínu světlého karamelu se zlatým kováním. A pak stačí pozvat na stěnu modrou, tasit záchranný kruh, na plátně se blýsknout plachetnicí, počítat s glóbusem a nakonec peřiny převléct do slušivých pruhů, ať nocuje jako správný námořník. Když mají vaše děti koníčky a zájmy, je báječné je v nich podporovat tím, že jim na stejné vlně zařídíte bydlení. 

Něco nevšedního

Děti milují houpačky, a pokud je budou mít v pokoji, tak zase budou milovat vás. Rozhodněte se do prostoru bezpečně připevnit dřevěnou houpačku, kterou řádně vystlete záplavou polštářků. A už teď můžete počítat s tím, že vaše dítko právě tady bude trávit nejvíc času. 

V jednoduše zařízeném pokoji lépe udržíte pořádek. Foto: Houpačka přímo v pokoji je splněný sen vašeho dítěte. Foto: istock.com

Jak zútulnit chladnou Skandinávii?

Máte celý dům zařízený v tónu severu, avšak nevíte, zda je tento styl vhodný i do dětského pokoje? Určitě to nemusí být problém. I tak jej ale pojměte po vzoru dětského světa a zútulněte místnost milými, pastelovými dekoracemi a barvami. Ledově bílé stěny zahalte do závoje lehoučce pudrového tónu, z papíru vystříhejte létající balóny, zavěste je ve stylu 3D skládačky a roztomilý žebřík z borovice omotejte barevným řetězem s LED světýlky. Právě toto komorní nasvícení zařídí dětem mnohem snazší usínání.

V dětském pokoji by mělo být dostatek světla. Foto: V dětském pokoji by mělo být dostatek světla. Foto: istock.com

Úložné boxy jako pojízdné vagóny a poličky jako nevšední domečky

Vážně stačí málo a dostanete víc  než dost. Dřevěným boxům připevněte kolečka, díky kterým budete moci bedýnky převážet kamkoli bude potřeba, aniž byste poškrábali podlahu. A místo obyčejných poliček požádejte mužského, ať ze dřeva stluče obrysy domečků, kde klučina může parkovat angličáky a princezna do jejich útrob může zase nastěhovat panenky. 

I úložné prostory mohou být hravé. Foto: I úložné prostory mohou být hravé. Foto: istock.com

Stěny promlouvají do interiéru

Pokud bychom měli srovnat dojem z těchto obrázků, tak vás ihned napadne, že ten barevnější interiér má navíc i duši. Proto se nebojte hlavní stěnu zahalit nejenom do barev, ale třeba hned do zdařilého uměleckého tvoření. Fascinují vašeho školáka hory, kopce a gigantická pohoří? Nechť se mu naskytne výhled na božské horské panorama ihned po probuzení. 

Dejte prostor pro fantazii!
Dejte prostor pro fantazii!
istock.com

Jak na to, když máte doma dvojčata?

Nemáte bohužel prostor na to, aby měla každá z holčiček svůj pokoj? Pak na to jděte od lesa a rozhodněte se pro toto stylové řešení. Na zem položte dřevěnou podlahu, stěny natřete hřejivou oranžovou a s fialovou náladou vybírejte noční stolky a přehoz na postel. Nakonec vyzdobte zdivo působivými dekoracemi a máte hotovo. 

Zařiďte i dvojčatům krásný pokojíček, ve kterém si nebudou nic závidět.
Zařiďte i dvojčatům krásný pokojíček, ve kterém si nebudou nic závidět.
istock.com

(lz)

Další články:

Modrá funguje vždy.

INSPIRACE: Vytvořte klučičí dětský pokoj podle představy vašeho syna! Nebojte se zavěsit i houpačku

Je jasné, že každá dívka má svůj vkus.

INSPIRACE: Vytvořte to nejkrásnější království pro svoji princeznu. Nechejte se inspirovat dětskou fantazií

Designové školní pomůcky ratolesti ocení.

Designové školní pomůcky, se kterými bude vaše ratolest dělat ve škole ramena

Článek je zařazen v: zábava , děti , dekorace , interiér , nábytek , bydlení , inspirace , dětský pokoj , nápad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama