Dětský pokoj

15. října 2017 06:00

Tereza Javorová

Dětský pokoj s nápadem: Zařiďte malým neposedům jejich soukromé království

Plánujete rodičovství? Pak určitě nenechejte volbu a zařízení dětského pokoje na poslední chvíli, abyste za vybavení nakonec nemuseli zaplatit více, než je nutné. Držte se našich rad, ve kterých hraje prim univerzální nábytek spolu s hravými detaily, které podpoří kreativitu a hravost vašich dětí.

Pro dobrodruhy a cestovatele

Zamiloval si váš dospívající syn cestování, snadšením hltá dobrodružné romány zpera Julese Verna a vy byste rádi jeho nadšení vnesli do jeho soukromí? Neváhejte. U truhláře zadejte objednávku na nábytek vodstínu světlého karamelu se zlatým kováním. A pak stačí pozvat na stěnu modrou, tasit záchranný kruh, na plátně se blýsknout plachetnicí, počítat sglóbusem a nakonec peřiny převléct do slušivých pruhů, ať nocuje jako správný námořník. Když mají vaše děti koníčky a zájmy, je báječné je vnich podporovat tím, že jim na stejné vlně zařídíte bydlení.

Něco nevšedního

Děti milují houpačky, a pokud je budou mít vpokoji, tak zase budou milovat vás. Rozhodněte se do prostoru bezpečně připevnit dřevěnou houpačku, kterou řádně vystlete záplavou polštářků. A už teď můžete počítat stím, že vaše dítko právě tady bude trávit nejvíc času.

Houpačka přímo v pokoji je splněný sen vašeho dítěte. Foto: istock.com

Jak zútulnit chladnou Skandinávii?

Máte celý dům zařízený vtónu severu, avšak nevíte, zda je tento styl vhodný i do dětského pokoje? Určitě to nemusí být problém. I tak jej ale pojměte po vzoru dětského světa a zútulněte místnost milými, pastelovými dekoracemi a barvami. Ledově bílé stěny zahalte do závoje lehoučce pudrového tónu, zpapíru vystříhejte létající balóny, zavěste je ve stylu 3D skládačky a roztomilý žebřík zborovice omotejte barevným řetězem sLED světýlky. Právě toto komorní nasvícení zařídí dětem mnohem snazší usínání.

V dětském pokoji by mělo být dostatek světla. Foto: istock.com

Úložné boxy jako pojízdné vagóny a poličky jako nevšední domečky

Vážně stačí málo a dostanete vícnež dost. Dřevěným boxům připevněte kolečka, díky kterým budete moci bedýnky převážet kamkoli bude potřeba, aniž byste poškrábali podlahu. A místo obyčejných poliček požádejte mužského, ať ze dřeva stluče obrysy domečků, kde klučina může parkovat angličáky a princezna do jejich útrob může zase nastěhovat panenky.

I úložné prostory mohou být hravé. Foto: istock.com

Stěny promlouvají do interiéru

Pokud bychom měli srovnat dojem ztěchto obrázků, tak vás ihned napadne, že ten barevnější interiér má navíc i duši. Proto se nebojte hlavní stěnu zahalit nejenom do barev, ale třeba hned do zdařilého uměleckého tvoření. Fascinují vašeho školáka hory, kopce a gigantická pohoří? Nechť se mu naskytne výhled na božské horské panorama ihned po probuzení.

Jak na to, když máte doma dvojčata?

Nemáte bohužel prostor na to, aby měla každá zholčiček svůj pokoj? Pak na to jděte od lesa a rozhodněte se pro toto stylové řešení. Na zem položte dřevěnou podlahu, stěny natřete hřejivou oranžovou a sfialovou náladou vybírejte noční stolky a přehoz na postel. Nakonec vyzdobte zdivo působivými dekoracemi a máte hotovo.

(lz)

Další články:


Přečtěte si také