návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

INSPIRACE: Vytvořte to nejkrásnější království pro svoji princeznu. Nechejte se inspirovat dětskou fantazií

Vydáno: 04.09.2017
Je jasné, že každá dívka má svůj vkus.
Autor: istock.com Je jasné, že každá dívka má svůj vkus.
Máte doma malou slečnu a nevíte, jak předělat pokoj, aby se ve svém království cítila opravdu jako princezna? Nechejte se inspirovat a nahlédněte do galerie, jakým způsobem jde vyřešit dětský pokoj pro dívky.

reklama

Existuje nespočet možností, jak zařídit holčičí pokoj. Ovšem řídit se musíme místem a prostorovými možnostmi. Všichni víme, že u mladých slečen je nejoblíbenější růžová barva. Podle průzkumu se růžová drží na žebříčku popularity jako první. Je ovšem i mnoho dívek, které růžovou opravdu nemusí a preferují jiné barvy. Velmi dobře vypadají pastelové odstíny v kombinaci s přírodním materiálem. Barvy se mohou i kombinovat. Zkuste například pastelově meruňkovou s fialovou. Pokoj bude vypadat netradičně, ale velmi útulně.

Doplňky dělají divy. Foto: Doplňky dělají divy. Foto: Pinterest

Je jasné, že každá dívka má svůj vkus. Nezáleží přitom vůbec na věku. Některá má ráda holčičí věci, jiná preferuje studenější nebo přírodní odstíny. Samozřejmě, že u mladých dívek vede růžová barva. Jakmile, ale slečny začnou chodit do školy, jejich priority se mohou měnit a mohou mít tendenci si pokoj přizpůsobit podle sebe a kamarádů.

Pastelové barvy fungují vždy. Foto: Pastelové barvy fungují vždy. Foto: Pinterest

Žádnou dívku nebaví holý a nezajímavý nábytek, který zdědila po svém starším bratrovi. Nebojte se ho vylepšit například lepicí tapetou. Bohatě nám stačí i plechovka výrazné barvy. Přetřít můžeme například dvířka u skříně. Uvidíte, jak pokoj najednou prokoukne.

Světýlka fungujou vždy. Foto: Světýlka fungují vždy. Foto: Pinterest

Lze využít například i staré rámečky, které se nám nehodí do bytu, a stejně jako nábytek je můžeme přetřít. Vložíme do nich veselé fotky nebo všelijaké oblíbené obrázky dcery.

Pokoj by měl být světlý. Víme, že holčičky nebývají velkými hrdinkami, a proto by měla místnost působit příjemným a veselým dojmem, aby se uvnitř nebál i ten největší uplakánek. Proto nenatírejte všechny stěny barevně, ale nechte pokoj dýchat. Bohatě stačí barevné doplňky a například povlečení s oblíbenou pohádkovou postavou.

Nebojte se kreativity. Foto: Nebojte se kreativity. Foto: Pinterest

Holky milují všelijaké lampičky. Pořiďte do pokoje závěsná světýlka, která zajistí velmi příjemně pohádkovou atmosféru. Vybírat máte opravdu z čeho.

Připravili jsme pro vás galerii dívčích pokojů. Nahlédněte a připravte pro svou princeznu to nejkrásnější království.

(mk)

Děti milují schovky a bunkry, kde si můžou hrát i odpočívat...

INSPIRACE: 45 úžasných nápadů, jak dětem doma vytvořit "chill" koutek

Okouzlující domácí kancelář, jejíž umístění byste v rodinném domě asi jen těžko očekávali.

GALERIE: Tahle proměna vás ohromí! Z dětského pokoje udělali neuvěřitelně luxusní pracovnu. Podívejte se...

Zařiďte dětský pokoj podle Feng Shui.

JAK NA TO: Dětský pokoj podle Feng Shui

reklama

Článek je zařazen v: nábytek , dívky , dětský pokoj , design , nápady , doplňky , růžová , holčičí pokoj , interiéry

reklama

Přečtěte si také