Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

GALERIE: Rodiče zařídili hravý dům pro své děti. Má skluzavku, tunely i skákací síť. Podívejte se!

Běhat, skákat, padat, zavěsit se i skrýt, to všechno mohou malí i velcí obyvatelé jednoho dokonale vyprojektovaného interiéru domu v Thajsku. Pojďte s námi navštívit malou rezidenci, která každému umožní se dosyta vyřádit!
Vydáno: 11.08.2017
Jak je vidět, se sítí se dá dělat spousta věcí, a to dokáže zlákat i dospělé.

Manželé Sahawatovi mají čtyři děti a rozhodli se pro ně a své přátele upravit svůj dům na pláži Cha Am. Chtěli vytvořit mimořádný prostor, kde to každého návštěvníka bude lákat ke hře a pohybu. Tedy něco zcela opačného, než jim umožňuje bydlení v rušném Bangkoku.

Projektu se ujalo mladé designérské studio Onion a ač také sídlí v hlavním městě Thajska, v tomto případě se inspirovalo staršími americkými animovanými groteskami o zápolení kocoura s myšákem – Tom a Jerry. Jak je známo, myšák je o dost hbitější, a tak celý projekt dostal název Jerry House.

Nejvíc určitě uchvátí stěžejní prostor domu – hlavní obytná hala, kde najdete v každém ze tří pater a někdy i v mezipatře rozprostřenou síť. Je vyrobena z kvalitního materiálu a dostatečně nosná. Na stropě posledního z pater jsou pak připevněna zrcadla, takže když se povalujete na některé ze sítí, máte pocit, jako byste se vznášeli v nekonečném prostoru.

Děti i dospělé to na síť neustále láká.
Děti i dospělé to na síť neustále láká.
Onion Co. Ltd

Ložnice pro děti jsou ve druhém a v posledním patře. Spát v nich děti nesmírně baví. Do hajan se dostanou z boku a lezou do nich jako do tunelu, klidně po žebříku nebo po schodech skrytých v hmotě ložnice. Tunelů je ale v budově víc. Dá se jimi pojit do jednotlivých pokojů, kam ale rovněž vedou dveře.

Zaujme i barevné řešení domu. Hlavní prostory (obývací pokoj, hala a jídelna) dýchají bílou, žlutá je určena pro hlavní ložnici, fialová pro ložnici hostů, modrá pro tunely a spaní dvou malých capartů a zelená obklopuje při usínání starší chlapce.  

Když se rodina poprvé s babičkou do domu nastěhovala, nikdo nelenil a všichni si hned nejvíc oblíbili prosíťovanou halu. A děti? Ty by nejraději tady i spaly.

Podívejte se do galerie!

(fs)

Další články:

Jídelny plné světla

INSPIRACE: 10x jídelny plné světla a energie. Ve které by vám nejvíc chutnalo?

Obývací zóna je úzce propojená jak s jídelnou uvnitř, tak i s tou venkovní na terase

Je to novostavba, nebo starší dům po rekonstrukci? Zkuste si tipnout

Zařiďte dětský pokoj podle Feng Shui.

JAK NA TO: Dětský pokoj podle Feng Shui

Reklama
Článek je zařazen v: zábava, děti, inspirace, dům, hra, hřiště, sítě, prolézačky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama