Dětský pokoj

11. srpna 2017 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Rodiče zařídili hravý dům pro své děti. Má skluzavku, tunely i skákací síť. Podívejte se!

Běhat, skákat, padat, zavěsit se i skrýt, to všechno mohou malí i velcí obyvatelé jednoho dokonale vyprojektovaného interiéru domu v Thajsku. Pojďte s námi navštívit malou rezidenci, která každému umožní se dosyta vyřádit!

Manželé Sahawatovi mají čtyři děti a rozhodli se pro ně a své přátele upravit svůj dům na pláži Cha Am. Chtěli vytvořit mimořádný prostor, kde to každého návštěvníka bude lákat ke hře a pohybu. Tedy něco zcela opačného, než jim umožňuje bydlení vrušném Bangkoku.

Projektu se ujalo mladé designérské studio Onion a ač také sídlí vhlavním městě Thajska, vtomto případě se inspirovalo staršími americkými animovanými groteskami o zápolení kocoura smyšákem – Tom a Jerry. Jak je známo, myšák je o dost hbitější, a tak celý projekt dostal název Jerry House.

Nejvíc určitě uchvátí stěžejní prostor domu – hlavní obytná hala, kde najdete vkaždém ze tří pater a někdy i vmezipatře rozprostřenou síť. Je vyrobena zkvalitního materiálu a dostatečně nosná. Na stropě posledního zpater jsou pak připevněna zrcadla, takže když se povalujete na některé ze sítí, máte pocit, jako byste se vznášeli vnekonečném prostoru.

Ložnice pro děti jsou ve druhém a v posledním patře. Spát vnich děti nesmírně baví. Do hajan se dostanou zboku a lezou do nich jako do tunelu, klidně po žebříku nebo po schodech skrytých vhmotě ložnice. Tunelů je ale vbudově víc. Dá se jimi pojit do jednotlivých pokojů, kam ale rovněž vedou dveře.

Zaujme i barevné řešení domu. Hlavní prostory (obývací pokoj, hala a jídelna) dýchají bílou, žlutá je určena pro hlavní ložnici, fialová pro ložnici hostů, modrá pro tunely a spaní dvou malých capartů a zelená obklopuje při usínání starší chlapce.

Když se rodina poprvé sbabičkou do domu nastěhovala, nikdo nelenil a všichni si hned nejvíc oblíbili prosíťovanou halu. A děti? Ty by nejraději tady i spaly.

Podívejte se do galerie!

(fs)

Další články:


Přečtěte si také