návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

JAK NA TO: Dětský pokoj podle Feng Shui

skrivaa , Vydáno: 30.07.2017
Zařiďte dětský pokoj podle Feng Shui.
Autor: istock.com Zařiďte dětský pokoj podle Feng Shui.
I když dětský pokoj často připomíná jeden velký chaos, neznamená to, že bychom dětem nemohli dopřát příjemnou harmonii v jejich životní zóně. Zařiďte jim pokojík podle Feng Shui!

reklama

Pokud nemáte pochyb o síle energií, které nás denně ovlivňují v prostoru, kde žijeme, zamyslete se, zda by se prastará pravidla Feng Shui nedala zavést i v království vašeho dítěte. Zjistíte, že se malý nezbeda více koncentruje, že vaše princezna tvoří úžasná dílka, a že děti daleko lépe usínají. Prostě, že to funguje i na ně.

Jak na to?

Pro začátek si vyložme několik základních pravidel Feng Shui v dětském pokoji. Předně, dětský pokoj by neměl být příliš velký, aby se v něm dítě necítilo ztracené. Dětem jsou příjemná členitá zákoutí, kde se mohou schovat a zalézt. Nějakou schovku nebo malý stan v pokoji velmi ocení. I když děti milují barvy, zase to nepřehánějte. Všeho s mírou, platí i v jejich pokojíčku. Příliš mnoho divokých barev by mohlo vést až k hyperaktivitě nebo poruchám soustředění. Do pokojíku patří lehký a jednoduchý nábytek, almaru po babičce rozhodně vynechte. V duchu vzdušnosti a vlivů přírody volte i dekorace, aby si váš potomek v pokoji nejen pohrál, ale i odpočinul. Ohledně zvířat vytvořte nekompromisní pravidlo: milujeme své mazlíčky, ale do postele nikdy nepatří, mají své pelíšky!

Pravidla Feng Shui:

 umírněný prostor

dobré středové osvětlení

lehký vzdušný nábytek

veselé barvy s mírou a citem

postel bez zvířat

možnost se schovat

Pohrajte si s barvami.
Autor: istock.com Pohrajte si s barvami.

Čas spánku

Každý rodič ví, jak sladké je spící dítě a jak vzácné jsou chvíle, kdy už konečně zabere. Díky Feng Shui to může jít docela snadno. V odpočinkové zóně by měly vládnout umírněné klidné barvy v tlumených tónech. Zvolte třeba příjemnou modrou, nebo lesní zelenou, které dítě nebudou rozptylovat při usínání. Postel by se měla opírat čelem o zeď, kde není žádný otvor, tedy ani dveře, ani okna. Postavte ji také mimo průvan a ostré hrany ostatního nábytku. I když to odporuje obvyklým zvyklostem, lampička u hlavy není podle Feng Shui správné řešení, lepší je tlumené světlo někde bokem. Nad postel nevěšte nic těžkého, pokud možno v této zóně rezignujte na obrazy, poličky nebo závěsné knihovny. Může se to zdát úsměvné, ale zkuste dohlédnout, aby při usínání nebyl kolem postele nepořádek. Poházené hračky a předměty klidnému usínání nesvědčí.

Pravidla Feng Shui:

tlumené barvy

čelo u stěny bez oken a dveří

nad postelí nic nevisí

lampička není u hlavy

žádný průvan ani ostré hrany

žádný nepořádek v blízkosti postele

V pokoji podle Feng Shui se dítěti bude i lépe spát.
Autor: istock.com V pokoji podle Feng Shui se dítěti bude i lépe spát.

Hrací zóna

Teplo, energie, inspirace. To jsou tři hesla Feng Shui pro zónu určenou k hraní. Zde naopak můžete hýřit barvami, nápady a kreativitou. Toto místo by dítě mělo inspirovat, motivovat, kultivovat. Všechno, jen ne nudit. Základní ingrediencí je teplo a bezpečí. I když se vylitý džus a rozdrobené piškoty lépe uklízí z laminátové podlahy, pořiďte dítěti na hraní raději koberec. Měkkou a teplou podložku, která bude tlumit nárazy a dopřeje prckovi komfort tepla odspodu. Nezapomeňte ani na haptiku, tedy dotýkání se, které je, zvláště pro malé děti, velmi důležité. Materiály by měly být příjemné, přátelské a pestré. Hračky nechte v tomto koutě klidně vyložené. Je to jen problém nás, dospěláků, že jim všechno uklízíme do truhel a skříněk, aby “byl pořádek”. Děti milují, když mohou své předměty vidět, pokud možno všechny najednou.

Pravidla Feng Shui:

teplá a měkká podložka

pestré energické barvy

tvůrčí duch místa

vyskládané hračky

pestré a zajímavé materiály

Pro děti je důležitá dostatečná hrací zóna v pokoji.
Autor: istock.com Pro děti je důležitá dostatečná hrací zóna v pokoji.

Příjemné učení

Dělání úkolů není ta nejoblíbenější dětská činnost, ale děti se učí plnění povinností. Feng Shui doporučuje vymalovat studijní kout příjemnou žlutou barvou, která podporuje učení a intelekt. Pracovní stůl vyberte s oblými rohy, které na děti působí příjemnějším dojmem, než pravé úhly a na stole udržujte pořádek. V tomto případě chaos není žádoucí, odtrhává pozornost a ruší při soustředěné práci. Věci na stole by měly mít svá stálá místa, což není projev pedantství, ale pomoc školákovi při orientaci na pracovní ploše. Záda židle by neměla být otočná ke dveřím, ani by na ně neměl mířit žádný ostrý hrot nebo hrana. Ideální je dát židli zády ke stěně a vytvořit dítěti pocit bezpečí. Vše by mělo být umístěné tak, aby dítě pohodlně vidělo na vstupní dveře, ale nebylo přímo proti nim.

Pravidla Feng Shui:

žlutá barva

oblé tvary

pořádek na stole

židle u stěny

stůl s výhledem na dveře

(ku)

 Další články:

 

Regál Superhero tureckého průmyslového designéra Buraka Doğana inspirovaný logem Supermana

GALERIE: Designér navrhl úžasné police inspirované superhrdiny. Vypadají naprosto skvěle

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

GALERIE: Krásná blogerka si vtipně hraje s architekturou. Nad jejími úžasnými fotkami se vám bude tajit dech

Jídelny plné světla

INSPIRACE: 10x jídelny plné světla a energie. Ve které by vám nejvíc chutnalo?

reklama

Článek je zařazen v: děti , nábytek , spánek , dětský pokoj , barvy , nápad , učení , feng shui

reklama

Přečtěte si také