Dětský pokoj

22. září 2018 06:00

maku-la@seznam.cz

Dětský pokoj pro dva školáky. Jak vše zvládnout?

Ani jste se nenadáli a z vašeho malého batolete vyrostlo dítko, které pilně chodí do školy. A co když jsou ratolesti hned dvě? Vše v pokoji je potřeba uspořádat tak, aby bylo dost místa na odpočinek, úkoly a samozřejmě i zlobení.

Pokud se vaše děti nacházejí ve věku, kdy začaly navštěvovat základní školu, je jasné, že potřebují výbavu vyhovující školním požadavkům. Také je téměř stoprocentní, že přijdou snázory, které budete muset ve výběru školních potřeb zohlednit. Právě teď přichází vlna, kdy se každý rok objeví nový trend a vaše děti ho budou nutně potřebovat. Proto je praktické vybírat základní nábytek neutrální. Dekorace a doplňky se postarají o zbytek.

Jak to vymyslet

Každé zvašich dětí bude mít určitě jiný vkus, navíc, pokud se jedná o slečnu a chlapce. Je tedy namístě rozdělit pokoj pomyslnou hranicí, za kterou děti musí respektovat styl svého sourozence. Pokud tedy dívka vyžaduje pastelové barvy, chlapec si svou půlku může vyzdobit například do zelena po vzoru Hulka. Vjiném případě se můžete pokusit nechat sourozence domluvit na neutrálním základu. Pokud domluva nevyjde, stále je tu plán A, tedy rozdělení území.

Vše by mělo ladit

Není vhodné odkládat do dětského pokoje neupravený a nevyhovující nábytek, který již nepotřebujeme vjiné místnosti. Věci by ksobě měly ladit, aby se děti naučily estetičnosti a pořádku. Není problém však nepotřebný nábytek upravit (například natřít) do stylu zbylého pokoje.

Nešetřete na kvalitě

Základem dětského pokoje pro školáky jsou postele a psací stoly. Matrace by měla být opravdu kvalitní, to samé platí i o židlích, na kterých budou děti sedět. Postele a pracovní část pokojíku od sebe oddělte. Toto rozdělení ssebou nese mnoho výhod. Například si děti při večerním psaní nebudou svítit lampičkou do tváře, pokud jedno znich už bude ležet. Rozdělení oceníte i při nemoci jednoho znich.

Pokud jsou děti podobně staré, mohou mít stoly spojené. Lepším řešením je však nechat stoly naproti sobě a rozdělit je kusem nábytku. Děti se tak nebudou navzájem rozptylovat. Vyhnete se i sporům o to, kdo udělal na společném stole větší nepořádek.

Málo místa se snadno vyřeší

Pokud je vašim problémem málo místa, zkuste nábytek vrstvit nad sebe. Postele mohou být vysouvací z dřevěné plochy, kde budou mít děti psací koutek. Staré dobré palandy jsou také řešením.


Přečtěte si také