návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Dětský pokoj pro dva školáky. Jak vše zvládnout?

Vydáno: 22.09.2018
Pokoj pro dva školáky
Autor: istock.com Pokoj pro dva školáky
Ani jste se nenadáli a z vašeho malého batolete vyrostlo dítko, které pilně chodí do školy. A co když jsou ratolesti hned dvě? Vše v pokoji je potřeba uspořádat tak, aby bylo dost místa na odpočinek, úkoly a samozřejmě i zlobení.

reklama

Pokud se vaše děti nacházejí ve věku, kdy začaly navštěvovat základní školu, je jasné, že potřebují výbavu vyhovující školním požadavkům. Také je téměř stoprocentní, že přijdou s názory, které budete muset ve výběru školních potřeb zohlednit. Právě teď přichází vlna, kdy se každý rok objeví nový trend a vaše děti ho budou nutně potřebovat. Proto je praktické vybírat základní nábytek neutrální. Dekorace a doplňky se postarají o zbytek.

Trend se u dětí stále mění
Autor: istock.com Trend se u dětí stále mění

Jak to vymyslet

Každé z vašich dětí bude mít určitě jiný vkus, navíc, pokud se jedná o slečnu a chlapce. Je tedy namístě rozdělit pokoj pomyslnou hranicí, za kterou děti musí respektovat styl svého sourozence. Pokud tedy dívka vyžaduje pastelové barvy, chlapec si svou půlku může vyzdobit například do zelena po vzoru Hulka. V jiném případě se můžete pokusit nechat sourozence domluvit na neutrálním základu. Pokud domluva nevyjde, stále je tu plán A, tedy rozdělení území.

Dostatek světla je základ
Autor: istock.com Dostatek světla je základ

Vše by mělo ladit

Není vhodné odkládat do dětského pokoje neupravený a nevyhovující nábytek, který již nepotřebujeme v jiné místnosti. Věci by k sobě měly ladit, aby se děti naučily estetičnosti a pořádku. Není problém však nepotřebný nábytek upravit (například natřít) do stylu zbylého pokoje.

Zařídit dětský pokoj nemusí být drahé...

Kreativní tipy pro dětský pokoj za pár korun, byť vypadají draze!

Jak správně osvětlit dětský pokoj?

Dětský pokoj musí nabídnout dostatek světla pro hru i pro učení. Nekažte dětem zrak a vyberte jim osvětlení podle jejich věku

Nešetřete na kvalitě

Základem dětského pokoje pro školáky jsou postele a psací stoly. Matrace by měla být opravdu kvalitní, to samé platí i o židlích, na kterých budou děti sedět. Postele a pracovní část pokojíku od sebe oddělte. Toto rozdělení s sebou nese mnoho výhod. Například si děti při večerním psaní nebudou svítit lampičkou do tváře, pokud jedno z nich už bude ležet. Rozdělení oceníte i při nemoci jednoho z nich.

Dekorace ideálně doladí pokojíček
Autor: Pinterest.com Dekorace ideálně doladí pokojíček

Pokud jsou děti podobně staré, mohou mít stoly spojené. Lepším řešením je však nechat stoly naproti sobě a rozdělit je kusem nábytku. Děti se tak nebudou navzájem rozptylovat. Vyhnete se i sporům o to, kdo udělal na společném stole větší nepořádek.

Málo místa není problém
Autor: istock.com Málo místa není problém

Málo místa se snadno vyřeší

Pokud je vašim problémem málo místa, zkuste nábytek vrstvit nad sebe. Postele mohou být vysouvací z dřevěné plochy, kde budou mít děti psací koutek. Staré dobré palandy jsou také řešením.

Modrá funguje vždy.

INSPIRACE: Vytvořte klučičí dětský pokoj podle představy vašeho syna! Nebojte se zavěsit i houpačku

Nebojte se výraznějších barev.

Jak vymalovat dětský pokoj? Tyhle barvy zvolte pro miminka, školáky a puberťáky

reklama

Článek je zařazen v: dětský pokoj , pokoj pro dva , Školáci , jak zařídit pokoj , děti , klučičí pokoj , holčičí pokoj , pokoj pro školáka

reklama

Přečtěte si také