Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Podkroví domu se proměnilo v dokonalé klučičí království. Je z něj herna, ložnice i prostor pro dětskou fantazii

Pro interiérového designéra představují dětské pokoje zajímavou výzvu. Zařízení prostoru, které se má stát soukromým královstvím dítěte, není úplně jednoduché. Podívejte se, jak designér Brian Patrick Flynn proměnil během dvou týdnů nevyužívané místo pod střechou na úžasný multiprostor pro děti.
Vydáno: 08.12.2017
Tenhle pokoj může být čímkoli, v co jej malí kluci svou hrou promění.
Autor: Flynnsideout.com Tenhle pokoj může být čímkoli, v co jej malí kluci svou hrou promění.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mladí majitelé po nastěhování do svého nového domku tušili, že jednou místnost pod střechou bude patřit jejich dětem. Než se tak stalo, zaplnili ji nábytkem z dob svých studií na vysoké. Když se ale narodili jejich dva malí kluci, rázem bylo jasné, že se celé podkroví musí proměnit.

Aby se temnější nevyužívaná místnost změnila v klučičí království, bylo třeba odstranit koberec a nahradit jej světlou plovoucí odolnější laminátovou podlahou. I stěny doznaly změn, vedle bílé je pokryl odstín barvy moře, který se podle světla a úhlu pohledu může někdy zdát bleděmodrý nebo lehce zelenkavý.

I vikýře byly prakticky využité. Stalo se z nich místo s pracovními stoly. Stačilo jen upravit vhodnou desku a správně ji zavěsit pod okno. Každý kluk tak má svůj „stůl“ s dostatkem přirozeného světla. Foto: I vikýře byly prakticky využité. Stalo se z nich místo s pracovními stoly. Stačilo jen upravit vhodnou desku a správně ji zavěsit pod okno. Každý kluk tak má svůj „stůl“ s dostatkem přirozeného světla.
Foto: Flynnsideout.com

To nejdůležitější pak bylo rozdělit otevřený prostor do několika zón vhodným uspořádáním nábytku. Stěžejní místo dostala postel na míru. Z palandy se může v mžiku stát nedobytný hrad. Stejně tak bylo dobré využít vestavěné skříně jako šatníky, poskytnout klukům dostatek úložného prostoru pro hračky a pochopitelně i nějaká ta zajímavá zákoutí.

Celý pokoj je koncipován tak, aby mohl být variabilně využitý nejen v době klučičích her, ale také později, až začnou chodit do školy a studovat. Podívejte se do galerie, jak se proměna podkroví povedla.

(fis)

Další články:
Autobus disponuje i garáží

Autobus se proměnil v hotelový pokoj. Má záchod, sprchu a dokonce i garáž pro auto. Podívejte se

Zvládne tam bydlet i v zimě

Teenager se odstěhoval do vlastního: Postavil si geniální 9 m2 velký dům na zahradě rodičů

Student si udělal bydlení po svém

Student se chtěl vyhnout dluhům za bydlení. Postavil si geniální minidům na kolech

Článek je zařazen v: dekorace , inspirace , dětský pokoj , proměna , klučičí pokoj
Speciály:
Reklama