Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Proměna městského bytu do útulného venkovského stylu

Vneste do svého bytu trochu uvolněnosti venkova.
Vydáno: 07.04.2016
Venkovský klid
Venkovský klid Autor: Hometone.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jestli máte rádi uvolněný venkovský styl, můžete si jej dopřát i bez toho, abyste jezdili někam za město. Nabízíme vám v naší galerii několik obrazových tipů, jak si váš byt zútulnit a navodit v něm příjemný pocit bezstarostnosti, který lze zažívat někde v ubytování na venkově, v horách, zkrátka mimo uspěchané město.

Barevné ladění

Pocit pohodlí a relaxace v interiéru umocňuje barevné ladění místností. Měkké bílé barevné tóny s nádechem modré, šedé, růžové a k tomu pastelové barvy, to vše působí v místnostech doslova nebeským dojmem. Dodávají s patřičnými dekoracemi prostoru eleganci a romantickou atmosféru.

Do interiéru přidejte pár předmětů, které působí starším dojmem. Ať už jde o linie designu nábytku, nebo skutečně staré židle, stolky a pod. A pochopitelně nezapomeňte na památné předměty
Do interiéru přidejte pár předmětů, které působí starším dojmem. Ať už jde o linie designu nábytku, nebo skutečně staré židle, stolky a pod. A pochopitelně nezapomeňte na památné předměty
Hometone.com

Sem tam něco starého dodá nostalgii

Umocnit uvolněný styl domácnosti pomáhá kombinace starožitného nábytku a doplňků. Pořiďte si pěknou židli klasických tvarů, renovovanou nebo novou podle starých vzorů. Skvělá bude zvláště židle houpací, která působí starožitně. Pomáhají i výšivky, třeba na potazích pohovky a křesel a i další tkaniny, můžete použít rovněž pár krajkových. Pomáhají i další nostalgické prvky. Jedním z nich může být třeba nepostradatelná lampa na stolečku. Nejlépe s nějakým pěkným stínítkem klasického tvaru a z osvědčených přírodních materiálů.

K posteli, která navozuje pocit uvolněnosti a bezstarostnosti, patří pelest Foto:

Závěsy a záclony

Útulného prostředí v každé místnosti vašeho bytu lze dosáhnout vhodně zvolenými závěsy a záclonami. Závěsy vytvoří kdykoli přes den i večer intimitu a záclony pak pěkně rozloží a zjemní denní světlo.

V ložnici

K posteli, která navozuje pocit uvolněnosti a bezstarostnosti, patří pelest. Tedy takové to vyšší ohraničení postele za hlavou a u nohou. Je to výhodné. Když se chcete opřít, neodíráte zeď a zespodu vám zas nohy trochu chrání před chladem.

Pocit útulnosti ložnice ve venkovském stylu docílíte i kombinací různých tkanin. Vybírejte zklidňující barvy v odstínech pistáciově zelené a růžové. Takové barvy se hodí na stěny, ložní prádlo i doplňky kolem oken.

Abyste si navodili tu správnou atmosféru mimoměstského a staršího sídla, můžete umístit nad svou postel baldachýn. Působí zcela neobyčejně a záclony vlající při mírném vánku připomínají lehkost bezstarostného života.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Ve venkovské kuchyni se nebojte staré nádobí použít jako dekoraci

15 kuchyní ve venkovském stylu. Plus rady, jak si vybudovat stejnou u vás doma

V této kuchyni nepřijde žádný strávník ani kuchař o svůj oblíbený televizní pořad, třeba o vaření.

Inspirace: 20 skvělých venkovních kuchyní

Ukázka toho, že venkovský styl může být moderní

„Moderní“ a „venkovský“ nejsou v protikladu

Článek je zařazen v: bydlení , venkov , postýlka
Reklama