návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Kočka leze dírou, pes oknem. Dvířka pro čtyřnohé miláčky

zidkovm , Vydáno: 16.05.2014
Střední plemeno psů bude maximálně spokojeno
Autor: Zdroj: Argos.co.uk Střední plemeno psů bude maximálně spokojeno
Dírou nebo oknem už své mazlíčky dávno vypouštět nemusíte. Na trhu jsou k dispozici vychytávky, které vám přinesou pohodlí a vašim psům a kočkám potřebnou volnost.

reklama

Pokud nechcete svým mazlíkům otročit, tedy neustále otvírat a zavírat dveře, případně je nechávat pootevřené a v zimě mrznout, zauvažujte o jiném řešení. Tím jsou dvířka pro psy nebo kočky. Kočka má svou hlavu a nenechá si od nás líbit žádný diktát, to je známá věc. Pokud si umane, že se dostane z domu, tak nemáte šanci. Počká si, než se dveře pootevřou a mezitím si pomáhá drápky, takže vchodové dveře dostávají zabrat. Dvířka se ale hodí i pro kočky chované v bytě, těm umožníte, aby se kdykoliv protáhly na prosklený balkon nebo do místnosti, kde mají toaletu.

Větší dvířka jsou zase výborná pro psy, se kterými žijete v domě se zahradou. Díky nim se váš čtyřnohý miláček může přesouvat dle libosti a bez vaší asistence. Na trhu jsou dvířka i pro velká plemena, ta největší jsou určena psům do 100 kilogramů.

Jak vybírat

Ideální výška umístění dvířek pro psy i kočky závisí na výšce jejich nohou.Dvířka vybíráme hlavně podle velikosti zvířete – otvor by měl být o pár centimetrů větší, než je jeho hrudník. Chcete-li si být naprosto jisti, že rozměr odpovídá, vyřízněte do kartonu obdélník podle hodnot uvedených na vyhlédnutém produktu a ověřte si, že se jím pes nebo kočka protáhnou. Dalším kritériem při výběru je materiál, do kterého chcete dvířka namontovat. Většinou se hodí jak do dřevěných, tak do plastových dveří, kombinovat je můžete i s cihlou nebo kovem. Některá dvířka se dají montovat také do skla. Pro jistotu si tedy ověřte i tento údaj.

Jednotlivá dvířka pro psy a kočky se liší také systémem zamykání. Ta nejjednodušší můžete nastavit do dvou poloh – zavřeno nebo otevřeno. Kočkám, které vypouštíte například na chalupě a před odjezdem domů chcete mít jistotu, že už se po svém návratu nevytratí znovu ven, pořiďte dvířka s možností nastavení do polohy „jen dovnitř“. Tato dvířka současně nabízejí i možnost „jen ven“. Pozor na fikanější kočičky, ty si samozřejmě dokážou poradit a dostat se z domu i přes toto zajištění.

Další variantou jsou dvířka s magnetickým klíčem, která se otevřou pouze vaší kočce. Výhodou této možnosti je, že se vám do domu nedostane žádný vetřelec, nevýhodou je obojek, se kterým kočka musí do terénu vyrazit.

Pokud dvířka nezvládnete namontovat sami, pozvěte si na tuto práci raději odborníka. S rozmyslem vyberte místo, kam dvířka nainstalujete, a mějte na paměti, že ideální výška umístění pro psy i kočky závisí na výšce jejich nohou. Pokud jsou dvířka na místě, seznamte s nimi vaše mazlíčky. Těm váhavějším je zpočátku nechte otevřené, ale většina z nich velice rychle pochopí, že dvířka jsou tu pro ně. A pro vás samozřejmě také.

(bras)

 

V této pohovce má pejsek vše po ruce

Vymazlené pelíšky pro pejsky. Který si vyberete?

Magnolie

Magnolie pamatují dinosaury

reklama

reklama

Přečtěte si také