návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

5 tipů, jak vyčistit připálenou pánev bez chemie

Vydáno: 16.01.2019
Špinavá pánev
Autor: istock.com Špinavá pánev
Nápady, jakým způsobem se zbavit připálenin na pánvi bez použití chemie. Alespoň jednu věc ze seznamu máte vždy doma ve špajzu.

reklama

Někteří lidé nepoužívají k přípravě pokrmů už nic jiného než pánev. Čas od času se může stát, že pochoutku připálíme. Čištění může být složitější, než bychom čekali. Podívejte se na pět ověřených triků, které vám s odstraněním připálenin zaručeně pomohou.

Jak na připálenou pánev?
Autor: istock.com Jak na připálenou pánev?

Sůl

Sůl je výborným čisticím prostředkem. Zkuste k ní přimíchat ještě prášek na praní, abyste šanci na vyčištění skvrn ještě zvýšili. Směs nasypte do vlhké pánve a nechejte působit. Sůl navíc pohltí nepříjemný pach spáleniny.

Sůl pohlcuje pachy.
Autor: istock.com Sůl pohlcuje pachy.

Kola

Kola není moc zdravá na pití, ale dokáže nám vytáhnout trn z paty v kuchyni nebo při žaludečních nevolnostech. Zkuste kolu nalít do špinavé pánve a hodinu počkat. Pak tekutinu vylijte a pánev houbičkou vyčistěte. Uvidíte, jak snadno to půjde.

 

 

Ocet a soda

Ocet sám o sobě funguje jako dezinfekce. Dá se doma použít na jakýkoliv úklid. Nalijte do pánve ocet s vodou ve stejném poměru a nechejte vařit. Poté tekutinu vylijte a do pánve nasypte jedlou sodu. Houbičkou dočistěte a opláchněte.

Šumivé tablety

Šumivé tablety
Autor: istock.com Šumivé tablety

Šumáky jsou výborným pomocníkem do kuchyně. Vezměte horkou vodu a nalijte ji do pánve a poté šumivou tabletu přihoďte. Nechejte působit a houbičkou špínu smyjte. Výsledek vás překvapí.

Kečup

Kečup leští nádobí.
Autor: istock.com Kečup leští nádobí.

Oblíbená červená omáčka je jen třešničkou na dortu v uklízení. Sama o sobě nedokáže odstranit připáleniny, ale dokonale pánev vyleští a odstraní drobné nedostatky. Naneste kečup na dno pánve a nechejte působit. Pak papírovou utěrkou vše setřete a umyjte vodou.

Citronová šťáva si poradí v koupelně s nejrůznějšími skvrnami

Citron v koupelně: 5 potíží, s kterými si snadno poradí

Učme se od našich babiček.

Jde to i bez chemie: Vyzkoušejte tyto domácí triky našich babiček

reklama

Článek je zařazen v: úklid , zerowaste , ekologie , ocet , sůl , kola , cola , ekologické bydlení , pánev

reklama

Přečtěte si také