Kuchyně

16. ledna 2019 14:52

maku-la@seznam.cz

5 tipů, jak vyčistit připálenou pánev bez chemie

Nápady, jakým způsobem se zbavit připálenin na pánvi bez použití chemie. Alespoň jednu věc ze seznamu máte vždy doma ve špajzu.

Někteří lidé nepoužívají kpřípravě pokrmů už nic jiného než pánev. Čas od času se může stát, že pochoutku připálíme. Čištění může být složitější, než bychom čekali. Podívejte se na pět ověřených triků, které vám sodstraněním připálenin zaručeně pomohou.

Sůl

Sůl je výborným čisticím prostředkem. Zkuste kní přimíchat ještě prášek na praní, abyste šanci na vyčištění skvrn ještě zvýšili. Směs nasypte do vlhké pánve a nechejte působit. Sůl navíc pohltí nepříjemný pach spáleniny.

Kola

Kola není moc zdravá na pití, ale dokáže nám vytáhnout trn zpaty vkuchyni nebo při žaludečních nevolnostech. Zkuste kolu nalít do špinavé pánve a hodinu počkat. Pak tekutinu vylijte a pánev houbičkou vyčistěte. Uvidíte, jak snadno to půjde.

Ocet a soda

Ocet sám o sobě funguje jako dezinfekce. Dá se doma použít na jakýkoliv úklid. Nalijte do pánve ocet svodou ve stejném poměru a nechejte vařit. Poté tekutinu vylijte a do pánve nasypte jedlou sodu. Houbičkou dočistěte a opláchněte.

Šumivé tablety

Šumáky jsou výborným pomocníkem do kuchyně. Vezměte horkou vodu a nalijte ji do pánve a poté šumivou tabletu přihoďte. Nechejte působit a houbičkou špínu smyjte. Výsledek vás překvapí.

Kečup

Oblíbená červená omáčka je jen třešničkou na dortu vuklízení. Sama o sobě nedokáže odstranit připáleniny, ale dokonale pánev vyleští a odstraní drobné nedostatky. Naneste kečup na dno pánve a nechejte působit. Pak papírovou utěrkou vše setřete a umyjte vodou.


Přečtěte si také