Bydlení

13. dubna 2017 06:00

Jana Brass

Recyklujete rádi staré věci? Poměřte se s podobnými nadšenci a nechte se vést designéry

Je pro vás stará skříňka spíš než krám na vyhození tvůrčí výzvou? V rámci soutěže Recy věci si můžete zálibu v recyklování užít naplno, třeba na workshopu ve sběrném dvoře.

Skříňka s novými dvířky vydlabanými z palubek, dětská kuchyňka z retro nočního stolku nebo lustr umotaný z vázacích pásek – to jsou jedny z prvních děl, které jejich autoři přihlásili do 5. ročníku soutěže Recy věci. Soupeří se o účast na workshopu vedeném profesionálními designéry, možnost vystavovat na festivalu DesignSupermarket a hlavní cenou je finanční odměna ve výši 20 tisíc korun.

Cesta do soutěže není úplně jednoduchá, začíná na půdě, ve sklepě, v bazaru nebo na skládce, kde na znovuobjevení čeká spousta nepotřebného haraburdí. Dalším podstatným okamžikem je nápad, jak starou věc vyšperkovat a neméně důležitá je i jeho samotná realizace. Pak už je to snadné – do 14. května stačí fotografii výtvoru s jeho krátkým příběhem vložit na stránky Balakrylrecyveci.cz.

O dalším osudu přihlášených exponátů rozhodnou porotci – designéři Antonín Wenzel, Marian Lacek a Michala Vrátníková a Petr Mikošek z Boadesign. Pro čtyřicet vybraných mistrů recyklace budou v letních měsících uspořádány v pražských a brněnských sběrných dvorech a hodinových dílnách workshopy, které povedou profesionální designéři. Výtvory z těchto akcí budou až do 15 října bojovat o přízeň veřejnosti na stránkách soutěže. V prosinci 2017 budou vystaveny na DesignSupermarketu a nabídnuty k prodeji. Výtěžek z prodeje bude věnován vzdělávacímu centru Tereza, které učí děti a studenty chránit životní prostředí.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také