reklama

Skládaná mrkev z papíru je jednoduchá jarní i velikonoční dekorace

Simona Sedláčková
6. března 2021
Mrkvičky patří k oblíbeným jarním i velikonočním dekoracím, i když ve skutečnosti tuhle sladkou zeleninku můžete sklízet až koncem léta. Možná za to může její šťavnatá a svěží barevnost i chuť. Každopádně jí to na jarních dekoracích hodně sluší, tak naučte jednoduchou mrkvičku z papíru skládat i vaše děti. Je to úplně snadné!
reklama

Co budete potřebovat na papírovou mrkev

Jak budete postupovat při skládání mrkvičky

1. Připravte si oranžový papír, podle pravítka narýsujte a vystřihněte libovolně velký čtverec, podle toho, jak velkou mrkvičku budete potřebovat.

Čtverec papíru přeložte napříč a zpět rozložte na čtverec. Roh, ve kterém není sklad, ohněte ke středovému skladu papíru. Totéž udělejte sprotilehlým rohem. Nakonec ohněte poslední volný roh a základní tvar mrkvičky máte hotový.

2. Na listy si připravte 3 zelené papíry a u každého postupujte stejně. Opět si vystřihněte čtverec, stejně velký, jako vprvním kroku, když jste skládali oranžovou část. Také opět přeložte papír napříč a ohněte protilehlé rohy knaznačenému skladu.

3. List potřebuje ještě zúžit, proto už ohnutý okraj papíru ohněte ke středu ještě jednou, opět o obou stran.

4. Vytvořte si stejným postupem 3 zelené lístky.

5. Připravené listy přilepte zrubu na oranžovou část mrkvičky. Hotovou malou papírovou mrkev můžete nalepit na jarní přáníčko, větší mrkvičky se zase hodí na papírový dekorační řetěz.

Krásné a svěží jarní mrkvičky můžete vyrábět i z dalších materiálů. Inspirujte se:

Omotávané mrkvičky z papírového kartonu, oranžové pletací příze a kolíčků na prádlo, nabarvených na zeleno zvládnou s vaší pomocí i menší děti.

Kdy budou Velikonoce v roce 2022, zjistíte zde.

Krásně budou vypadat i dekorační mrkvičky ušité z plsti a vyplněné dutým vláknem nebo obyčejnou vatou.

A jak se vám líbí papírové kornoutky ve tvaru mrkve, přichystané pro malé koledníky?

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama