Naučte děti poskládat mrkev z papíru. V jarních i velikonočních dekoracích jí to bude slušet

Mrkvičky patří k oblíbeným jarním i velikonočním dekoracím, i když ve skutečnosti tuhle sladkou zeleninu můžete sklízet až koncem léta. Možná za to může její šťavnatá a svěží barevnost i chuť. Každopádně jí to na jarních dekoracích sluší, tak naučte jednoduchou mrkvičku z papíru skládat i vaše děti. Je to úplně snadné!

Proč se stala křupavá mrkev jedním ze symbolů jara a Velikonoc, už se asi přesně nedozvíme, ale  možná za mohou i velikonoční zajíčci, se kterými je tahle zelenina odjakživa spojována jako jejich nejoblíbenější pochoutka.

Kdy budou Velikonoce v roce 2024, zjistíte zde.

Papírové mrkvičky můžete skládat jako oblíbené origami. Pak je můžete nalepit na jarní přáníčko, větší mrkve se zase hodí třeba na papírový dekorační řetěz.

Co na papírovou mrkev potřebujete

Jak postupovat při skládání mrkvičky

1. krok: Připravte si oranžový papír, podle pravítka narýsujte a vystřihněte libovolně velký čtverec, podle toho, jak velkou mrkvičku budete potřebovat.

2. krok: Čtverec papíru přeložte napříč a zpět rozložte na čtverec. Roh, ve kterém není sklad, ohněte ke středovému skladu papíru. Totéž udělejte s protilehlým rohem. Nakonec ohněte poslední volný roh a základní tvar mrkvičky máte hotový.

3. krok: Na listy si připravte 3 zelené papíry a u každého postupujte stejně. Opět si vystřihněte čtverec, stejně velký, jako v prvním kroku, když jste skládali oranžovou část. Také opět přeložte papír napříč a ohněte protilehlé rohy k naznačenému skladu.

4. krok: List potřebuje ještě zúžit, proto už ohnutý okraj papíru ohněte ke středu ještě jednou, opět o obou stran.

5. krok: Vytvořte si stejným postupem 3 zelené lístky.

6. krok: Připravené listy přilepte z rubu na oranžovou část mrkvičky.

Podle návodu na fotografii poskládat mrkev hravě zvládnete:

Další nápady, jak vytvořit velikonoční mrkvičku

Krásné a svěží jarní mrkvičky můžete vyrábět i z dalších materiálů. Inspirujte se na Pinterestu.

  • Omotávané mrkvičky z papírového kartonu, oranžové pletací příze a kolíčků na prádlo, nabarvených na zeleno, zvládnou s vaší pomocí i menší děti.
  • Krásně budou vypadat i dekorační mrkvičky ušité z plsti a vyplněné dutým vláknem nebo obyčejnou vatou.

  • A jak se vám líbí papírové kornoutky ve tvaru mrkve, přichystané pro malé koledníky?

Zdroje: autorský text Simona Sedláčková, Pinterest.com


Přečtěte si také