Jak na to

30. října 2020 14:00

redakce Prima Zoom

10 nápadů, co udělat se starými zavařovačkami. Vytvořte dekorace, světélka i minizahrádky

Některé zavařovací sklenice jsou opravdu pěkné a dají se využít jako svícny, květináče i tematické dekorace! Vybrali jsme pro vás deset způsobů, jak zavařovačku využít.

Jak sklenice připravit na další použití

Když se vám do ruky dostane hezká zavařovací sklenice, předně z ní musíte odstranit nálepky a zbytky lepidel. Bohužel, původní etikety na nich občas drží jak přišité. Občas je to pěkně náročná práce, ale návodů jak na to je docela dost, chce to vyzkoušet.

PŘEČTĚTE SI TAKY: Odstranit ze sklenic nálepky i s lepidlem je náročná práce. Vezměte si na pomoc olej nebo alkohol

Zavařovací sklenici ponořte do horké vody s několika kapkami saponátu a nechte ji tam alespoň hodinu, aby se lepidlo v horké lázni rozpustilo. Následně etiketu sejměte. Hadříkem nebo houbičkou namočenými v benzínu nebo lihu odstraníte etikety celkem snadno. Nebo nálepky potřete olejem, případně jiným tukem. Účinnější je pasta vytvořená z oleje a jedlé sody nebo majonéza.

Jak zavařovačky využít?

Většina z nás zavařovací sklenice použije na skladování rýže, těstovin nebo třeba koření, ale ze sklenic mohou vzniknout i vkusné svícínky nebo sezonní dekorace. Zároveň můžete ze zavařovacích sklenic udělat akvária pro řasokoule zelené nebo z nich vytvořit květináčky či rovnou minizahrádky!

Nápadů a originálních tipů je hodně, inspiraci najdete v galerii  v úvodu článku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také