reklama

10 nápadů, co udělat se starými zavařovačkami. Vytvořte dekorace, světélka i minizahrádky

redakce Prima Zoom
30. října 2020
Začnou se hromadit ve spíži a některé jsou opravdu pěkné. Nenoste je do kontejneru na sklo a raději je využijte doma. Poslouží jako svícínky, květináčky, skleničky i tematické dekorace! Vybrali jsme pro vás deset způsobů, jak zavařovačku využít.
reklama

Podívejte se do galerie v úvodu článku, kde najdete všechny zajímavé tipy.

Jak zavařovačku připravit na další použití?

Když se vám do ruky dostane hezká zavařovací sklenice, předně z ní musíte odstranit etiketu. Občas je to pěkně náročná práce, ale vyplatí se. Zavařovací sklenici ponořte do horké vody a nechte ji tam alespoň hodinu, aby se lepidlo v horké lázni rozpustilo. Následně etiketu sejměte.

Pokud to nezabere, vezměte si trochu kokosového oleje a naneste ho na zbytky etikety. Následně drhněte kartáčkem, až se vám podaří papír i lepidlo odstranit. Sklenici potom zbavíte mastnoty obyčejným jarem.

Jak zavařovačky využít?

Většina z nás zavařovací sklenice použije na skladování rýže, těstovin nebo třeba koření, ale ze sklenic mohou vzniknout i vkusné svícínky nebo sezonní dekorace. Zároveň můžete ze zavařovacích sklenic udělat akvária pro řasokoule zelené nebo z nich vytvořit květináčky či rovnou minizahrádky! Nápadů je hodně, inspiraci najdete v galerii na začátku článku.

Další nápady:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama