návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Betlém z přírodních materiálů: Vytvořte dekoraci a hračku pro děti zároveň

matoušhartman , Vydáno: 16.12.2019
Výsledek je perfektní!
Autor: Tereza Veselá Výsledek je perfektní!
Betlém nemusíte kupovat, nemusíte ho vystřihovat z papíru, můžete si ho vyrobit z přírodních materiálů, které najdete v lese. Fotografka Tereza Veselá je máma dvou dětí, kterou baví vyrábět. Často používá recyklované a přírodní materiály. Vytvořila i roztomilý betlém, který poslouží jako dekorace během adventu a o Vánocích ho můžete položit pod vánoční stromeček.

reklama

Betlém z přírodních materiálů ocení hlavně ti, kteří se chtějí zbavit přebytečného odpadu nebo bydlet v souladu s přírodou. Betlém vyrobíte jednoduše a určitě bude netradičním doplňkem svátečních dní. 

Budete potřebovat:

 1. opadané holé větvičky ze stromů
 2. kousek kartonu
 3. tavnou pistoli
 4. kaštany a žaludy
 5. větvičky z jehličnanů
 6. tenký permanentní fix
 7. malé odstřižky látek
 8. dva kousky rouna
 9. malý kousek bílé plsti
 10. bavlnka
 11. kousek zlatého měděného drátku
 12. zlatý chlupatý drátek

Postup:

Z holých větviček vyrobte pomocí tavné pistole stěny Betlémského chléva a jeho střechu. Přilepte je ke kartonové podložce a střechu ozdobte větvičkami z jehličnanů. Vyrobte kometu z chlupatého drátku a přilepte ji na čelo střechy.

Stěny betléma vytvoříte z větviček, které spojíte tavnou pistolí
Autor: Tereza Veselá Stěny betléma vytvoříte z větviček, které spojíte tavnou pistolí

Z kaštanů vyrobte Marii, Josefa a ovečku, slepte několik kaštanů k sobě tavnou pistolí. Ježíška vyrobte ze dvou žaludů. Všem nakreslete obličeje permanentní fixou. Ježíška zabalte do odstřižku látky a omotejte bavlnkou, z měděného drátku mu vyrobte a přilepte svatozář. Josefovi a Marii vyrobte z odstřižků látek šátky na hlavu a omotejte bavlnkou. Oba dva přilepte na podstavec z malého kousku kartonu.

Marie a Josef jsou z kaštanů, Ježíšek ze žaludu
Autor: Tereza Veselá Marie a Josef jsou z kaštanů, Ježíšek ze žaludu

Ovečce přilepte čtyři nožičky z tenkých vetviček a tělíčko jí omotejte bílým rounem, vystřihněte a přilepte jí ouška z plsti. Ježíškovi vyrobte kolébku z kousku zeleného rouna. Vše je připraveno nejen jako dekorace, ale také na tematické adventní hraní.

Více fotek najdete v galerii:

Krásné Vánoce

Nápad na betlém z přírodních materiálů vyšel v knize Krásné Vánoce, za kterou stojí foodblogerka Coolinářka, která po třech úspěšných autorských kuchařkách tentokrát spojila své síly se šestnácti známými blogerkami a instagramerkami. Vznikla kniha plná DIY inspirace, receptů a kouzelné atmosféry. V knížce si každý najde, co ho osloví. Nechybějí recepty na tradiční i netradiční vánoční jídla a cukroví, ale i inspirace ze zahraničních kuchyní. Stejně tak návody a tipy, jak dekorovat svůj dům či byt, jak originálně zabalit dárky či vyrobit vlastní vánoční ozdoby.

Krásné Vánoce foodblogerky Coolinářky
Autor: Coolinářka/Fragment Krásné Vánoce foodblogerky Coolinářky

Podívejte se na další vánoční nápady:

Vánoce s vůní pryskyřice

9 jednoduchých dekorací z šišek. Připravte si Vánoce s vůní pryskyřice

Knoflíkový věnec na dveře

Věnec na dveře z dřevěných knoflíků s vůní borovice

reklama

Článek je zařazen v: Betlém , DIY , Vánoce , advent

reklama

Přečtěte si také