Jak na to

11. února 2019 14:21

maku-la@seznam.cz

Jak se zbavit smradu z bot? Pomůže vodka se solí a dezinfekce na ruce

Smrad z nohou je velice nepříjemný pro široké okolí. V době, kdy se nám počasí střídá jako splašené, se lehce stane, že se nám nohy v neprodyšných a teplých botách zpotí. Jak smradu zabránit? Důležitá je prevence.

Vzimních měsících dáváte velký pozor na to, aby vámnebyla zima od nohou. Jinak by bylo jasné, že dříve nebo později chytíte nějaký nepříjemný bacil. Snažíte se oblečení vrstvit a nepromrznout, proto raději zvolíte neprodyšnou obuv a teplé ponožky. Když se po celém dni doma vyzujete, je to tedy síla. Celý byt zalije páchnoucí a nepříjemný pot.Jak se proti zápachutedy bránit?

Prevence zápachu

Nejdůležitější částí cesty za nepáchnoucíma nohama je prevence a přezouvání. Pokud vám to vaše zaměstnání dovolí, pořiďte si na přezutí pantofle. Vaše nohy budou zdravější, předejdete plísni a noha se vám vbotě nestihne zpotit.

Měli byste si pořídit alespoň dvoje zimní boty, které budete každý den střídat. Boty tak dostanou šanci pořádně vyschnout a odpočinout si.

Očista bot

Když bota začne zapáchat, potřete vnitřek dezinfekcí na ruce a nechejte přes noc působit. Může to znít jako výmysl, ale tento trik dává smysl. Nejenže je důležité zbavit se nepříjemného zápachu, ale je také podstatné, abyste zabili bakterie žijící ve vašich botách. Je důležité pak boty nechat pořádně vyschnout.

Dezinfekce salkoholem

Centra pro kontrolu a prevenci onemocnění doporučují používat dezinfekční prostředek na bázi alkoholu, který má nejméně 60 %. Výzkum ukázal, že tyto dezinfekce jsou účinnější při zabíjení bakterií.

Do rozprašovače vymačkejte celý citron a smíchejte ho sdecilitrem vodky. Poté směs do boty nastříkejte a nechejte vyschnout. Zápach bude tatam.

Pomůže i vodka se solí

Sůl také dobře pohlcuje zápach. Zkuste ji do boty nasypat a nechat den působit. Můžete jipřidat do již připravenéhorozprašovače s alkoholem. Iesenciální oleje pomohou v boji proti zápachu. Botu dokonce provoní.


Přečtěte si také