návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak se zbavit smradu z bot? Pomůže vodka se solí a dezinfekce na ruce

Vydáno: 11.02.2019
Smrad z bot je opravdu nepříjemný.
Autor: istock.com Smrad z bot je opravdu nepříjemný.
Smrad z nohou je velice nepříjemný pro široké okolí. V době, kdy se nám počasí střídá jako splašené, se lehce stane, že se nám nohy v neprodyšných a teplých botách zpotí. Jak smradu zabránit? Důležitá je prevence.

reklama

V zimních měsících dáváte velký pozor na to, aby vám nebyla zima od nohou. Jinak by bylo jasné, že dříve nebo později chytíte nějaký nepříjemný bacil. Snažíte se oblečení vrstvit a nepromrznout, proto raději zvolíte neprodyšnou obuv a teplé ponožky. Když se po celém dni doma vyzujete, je to tedy síla. Celý byt zalije páchnoucí a nepříjemný pot. Jak se proti zápachu tedy bránit?

Někdy je to pořádná síla.
Autor: istock.com Někdy je to pořádná síla.

Prevence zápachu

Nejdůležitější částí cesty za nepáchnoucíma nohama je prevence a přezouvání. Pokud vám to vaše zaměstnání dovolí, pořiďte si na přezutí pantofle. Vaše nohy budou zdravější, předejdete plísni a noha se vám v botě nestihne zpotit.

Měli byste si pořídit alespoň dvoje zimní boty, které budete každý den střídat. Boty tak dostanou šanci pořádně vyschnout a odpočinout si.

Na dezinfekci stačí jen alkohol s citrónem.
Autor: istock.com Na dezinfekci stačí jen alkohol s citrónem.

Očista bot

Když bota začne zapáchat, potřete vnitřek dezinfekcí na ruce a nechejte přes noc působit. Může to znít jako výmysl, ale tento trik dává smysl. Nejenže je důležité zbavit se nepříjemného zápachu, ale je také podstatné, abyste zabili bakterie žijící ve vašich botách. Je důležité pak boty nechat pořádně vyschnout.

Dezinfekce s alkoholem

V zaměstnání bychom se měli přezouvat.
Autor: istock.com V zaměstnání bychom se měli přezouvat.

Centra pro kontrolu a prevenci onemocnění doporučují používat dezinfekční prostředek na bázi alkoholu, který má nejméně 60 %. Výzkum ukázal, že tyto dezinfekce jsou účinnější při zabíjení bakterií.

Do rozprašovače vymačkejte celý citron a smíchejte ho s decilitrem vodky. Poté směs do boty nastříkejte a nechejte vyschnout. Zápach bude tatam.

Pomůže i vodka se solí

Každému se potí nohy jinak.
Autor: istock.com Každému se potí nohy jinak.

Sůl také dobře pohlcuje zápach. Zkuste ji do boty nasypat a nechat den působit. Můžete ji přidat do již připraveného rozprašovače s alkoholem. I esenciální oleje pomohou v boji proti zápachu. Botu dokonce provoní.

Jak na permanentní smrad?

Smrdí váš byt po kočce? Poradíme vám, jak se nechutného zápachu zbavit

Kdy prát ručníky?

Tohle se stane, když neperete ručníky dost často. Kdy bychom je měli měnit?

reklama

Článek je zařazen v: boty , botník , noha , nohy , bota , předsíň , chodba , smrad , úklid , zápach , bakterie , jaknato , citron , vodka , dezinfekce , jistota

reklama

Přečtěte si také