Jak na to

7. září 2020 14:00

Matouš Hartman

Nejkrásnější podzimní dekorace do bytu, na okno a na dveře. Vyrobte věnce i krmítka

Barevný podzim je plný inspirace. Dny se sice zkracují, teplota klesá, ale stromy se začervenají, jablka, hrušky, ořechy nebo kaštany dozrají a my můžeme začít vytvářet dekorace. Kromě věnců na dveře jsou to i krmítka pro ptáčky nebo dekorace s motivy dýní.

Podzimní dekorace do bytu

Způsobů, jak dostat podzimní barvy do bytu, je mnoho. Můžete začít úplně jednoduchým rozmístěním dýní po interiéru, ale můžete se také pustit do vyrábění. Krásným nápadem je vytvořit červené, oranžové nebo žluté růže ze zbarvených listů javorů nebo ořešáků. Budou vypadat elegantně a můžete je dát do vázy na stůl místo živých květů.

Stůl můžete doplnit i jednoduchým věncem ze spadaných jablíček. Plody stačí propojit drátkem a rychlá dekorace je hotová!

Podzimní dekorace na okno

Po tom, co sundáme truhlíky s odkvetlými květinami, bychom měli okna nějak nazdobit. Za okno můžete umístit dekorace v květináčcích, do kterých zapíchnete ovoce, podzimní větvičky, břečťan i další rostliny ze zahrady. Pokud se chcete pustit do vyrábění, můžete ušít fleecové dýně. Není to nijak náročné a vyrobíte dekoraci, kterou budete moct každý podzim oprášit a dát za okno!

Podzimní věnce

Věnce patří mezi nejoblíbenější dekorace vůbec. Podzimní příroda navíc nabízí spoustu materiálu, z kterého můžete věnce vyrobit. Potřebujete slaměný základ věnce a pak už se fantazii meze nekladou. Šišky, listy, břečťan, jablíčka, jeřabiny... všechno lze použít! Podívejte se na věnce, které vyráběla redaktorka Simona Sedláčková. Návody pro vás nafotila:

Podzimní krmítka pro ptáčky

Období krmítek pro ptáčky sice přichází až s mrazem a sněhem, ale už teď můžeme vyrobit mini restaurace pro naše opeřence. Krásné je třeba krmítko z květináčů, dýní a podzimních plodů, které navíc poslouží jako dekorace. Výroba není nijak složitá a hodí se hlavně na balkony nebo terasy. Ptáčky ale nakrmíte i pomocí věnců plných plodů. Podívejte se na návod pod tímhle odstavcem. V článku najdete, jak vytvořit věnec, na kterém se ptáčci dosyta najedí ořechů i lojových koulí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také