Podzimní věnec ze zeleného habrového listí ozdobte červenými plody hlohu a planými jablíčky

Čas podzimních dekorací je tady, ale zdaleka ne každý má k dispozici náruč přírodního materiálu na vytvoření bohatého věnce. Nevadí, někdy stačí jen dobrý nápad a kouzelný podzimní věneček vznikne i z několika zelených listů.

Na podzim je ten správný čas na druhý, podzimní řez živých plotů. Máte na zahradě habry? Ty snášejí velmi dobře i hluboký zmlazovací řez. A aby vám nebylo líto odstřiženého přírodního materiálu, můžete si z habrového listí vytvořit originální podzimní dekorace, třeba věneček s hložinkami a planými jablíčky.

PŘEČTĚTE SI TAKY: Jednoduché a elegantní podzimní věnce vytvoříte z listů, květů i větviček keřů

Co budete potřebovat na habrový věnec

Jak postupovat při výrobě habrového věnečku

Fotonávod krok za krokem najdete v galerii v úvodu článku

  1. Listy z habrové větvičky odstřihněte a začněte je s pomocí špendlíků připevňovat na věnec z polystyrenu.
  2. Listy začněte pokládat od vnitřního okraje věnce. Listy pokládejte rubovou stranou nahoru, aby byl věnec světlejší. Pokud se vám líbí tmavě zelená barva, pokládejte listy lícem nahoru.
  3. Pak přidejte další řadu listů, pokládejte jeden list vedle druhého tak, aby neprosvítala bílá barva polystyrenu.
  4. Další řada listů už by měla zakrýt celý podkladový polystyrenový věnec, podle velikosti listů. Případně přidejte ještě jednu řadu.
  5. Konopným provázkem omotejte celý věnec. Listy se tak ještě lépe přichytí k podkladu.
  6. Nakonec habrový věneček ozdobte větvičkou hlohu s hložinkami, malými planými jablíčky a uvažte mašli z provázku, ze kterého můžete vytvořit i očko na zavěšení věnce.

Náš tip

Na věnec můžete využít i další zajímavé listy, které máte zrovna po ruce. Například věnec z listů šalvěje bude navíc ještě příjemně vonět.

Zdroj: autorský článek Simona Sedláčková

Sdílejte článek

Přečtěte si také