Přetahovadlo pro psy ze starého trička. Oblečení nevyhazujte, vyrobte z něj psí hračku

Pruhy, nastříhané ze starých a opotřebovaných triček, můžete využít na báječné hračky pro psy. Výroba přetahovadla zabere jenom chvilku a váš domácí mazlíček bude zaručeně nadšený.

Máte doma pejska, který si rád hraje, hračky miluje, ty ale mívají jen velmi krátkou životnost? Za přetahovadla pro psy nemusíte utrácet peníze, můžete je vyrobit ze starých triček. Recyklace nejen trik, ale i dalších věcí, které se v domácnosti jen tak povalují, může být i zabava!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Psí horoskop aneb Jakou povahu má váš pes podle znamení zvěrokruhu

Jak udělat špagáty

Triko si rozložte na stůl, odstřihněte spodní okraj a začněte odstřihovat pruh o šíři asi 3 cm. Postupujte šroubovitě, kolem dokola, až k rukávům. Nastříhaný pruh natáhněte, aby se zatočily okraje. Pásky nastříhané tričkoviny si můžete také jednoduše zakoupit hotové, v textilní galanterii nebo na internetu, kde stačí zadat heslo „špagáty“.

Co budete na přetahovadlo potřebovat

  • klubko pásku z tričkoviny asi ze dvou trik
  • nůžky

Jak při výrobě přetahovadla postupovat

1. Připravte si pásky

Ustřihněte si 6 pásků dlouhých asi 1 m a dva pásky dlouhé asi 3 m. Délka je libovolná, podle délky zamýšleného tahadla. Jen mějte na paměti, že okrajové pásky musí být mnohem delší než pásky středové.

2. Svažte uzel

Všechny pásky najednou svažte do velmi pevného uzlu, na konci ponechte střapec, dlouhý asi 10 cm.

3. Začněte splétat

Svázané pásky si rozložte na stůl před sebe, kratší doprostřed a delší po stranách a začněte podle fotografie splétat. Jeden dlouhý pásek zespoda, druhý seshora, kolem středových pásků, provlékněte do tvaru osmičky.

4. Pevně utahujte

Postup stále opakujte a přiměřeně utahujte. Čím pevněji budete utahovat, tím bude mít přetahovadlo delší životnost.

5. Nakonec hračku svažte

Hotové přetahovadlo na konci opět svažte pevným uzlem a přebytečné pásky odstřihněte.

Zdroj: autorský článek Simona Sedláčková


Přečtěte si také