reklama

Přetahovadlo pro psy ze starého trička: Oblečení nevyhazujte, vyrobte z něj psí hračku

Simona Sedláčková
12. května 2019
Pruhy, nastříhané ze starých a opotřebovaných triček, můžete využít na báječné hračky pro psy. Výroba přetahovadla vám zabere jen chvilku a váš domácí mazlíček bude zaručeně nadšený.
reklama

Máte doma pejska, který si rád hraje, hračky miluje, ty ale mívají jen velmi krátkou životnost? Za přetahovadla pro psy nemusíte utrácet peníze, můžete je vyrobit ze starých triček. Recyklace nejen trik, ale i dalších věcí, které se v domácnosti jen tak povalují, může být i zabava!

Triko si rozložte na stůl, odstřihněte spodní okraj a začněte odstřihovat pruh o šíři asi 3 cm. Postupujte šroubovitě, kolem dokola, až krukávům. Nastříhaný pruh natáhněte, aby se zatočily okraje. Pásky nastříhané tričkoviny si můžete také jednoduše zakoupit hotové, vtextilní galanterii nebo na internetu, kde stačí zadat heslo „špagáty“.

Co budete potřebovat na výrobu přetahovadla

  1. klubko pásku ztričkoviny, asi ze dvou trik
  2. nůžky

Jak budete postupovat při výrobě přetahovadla

1. Připravte si pásky

Ustřihněte si 6 pásků, dlouhých asi 1 m a dva pásky, dlouhé asi 3 m. Délka je libovolná, podle délky zamýšleného tahadla. Jen mějte na paměti, že okrajové pásky musí být mnohem delší než pásky středové.

2. Svažte uzel

Všechny pásky najednou svažte do velmi pevného uzlu, na konci ponechte střapec, dlouhý asi 10 cm.

3. Začněte splétat

Svázané pásky si rozložte na stůl před sebe, kratší doprostřed a delší po stranách a začněte podle fotografie splétat. Jeden dlouhý pásek zespoda, druhý seshora, kolem středových pásků, provlékněte do tvaru osmičky.

4. Řádně utahujte

Postup stále opakujte a přiměřeně utahujte. Čím pevněji budete utahovat, tím bude mít přetahovadlo delší životnost.

5. Nakonec svažte

Hotové přetahovadlo na konci opět svažte pevným uzlem a přebytečné pásky odstřihněte.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama