reklama

Věnec z klubíček: Předvánoční dekorace na dveře ze zbytků vlny

Simona Sedláčková
13. listopadu 2019
Krásně zasněžených Vánoc jsme se už několik let nedočkali. Možná na horách, ale v nížinách? Tam si musíme Vánoce na sněhu připomenout alespoň dekoracemi. Vyrobte si věnec, který vypadá, jako by byl celý ze sněhových koulí! Jednoduchý věnec na dveře vám na rozdíl od těch z přírodních materiálů vydrží stále stejně krásný. Neuvadne ani neopadá. A dokonce ani neroztaje!
reklama

Předvánoční výzdobu vchodových dveří většinou zajišťují nejrůznější věnce. Je jen na vás, jestli si dekoraci koupíte od profesionálů nebo se sami pustíte do práce. Pokud se do tvoření nadšeně vrhnete sami, pak si nejprve dobře promyslete, jaký materiál použijete. Líbí se vám přírodní materiály? Můžete využít popadané větve stromů a vytvořit znich knoflíkový věnec pro štěstí nebo se vydejte na procházku a sbírejte cestou vše, co vám padne do oka. Věnec zdarů přírody může být prostě dokonalý! Na dveřích bude skvěle vypadat i věnec sbělenými šiškami a kaštany, ale i věneček úplně jednoduchý, zmalých jablíček. A pokud chcete potěšit ptáčky, vytvořte si věnec z ořechů, kterýze všeho nejvíc nadchne právě je. No a pro milovníky zasněžených Vánoc se dnes naučíme vyrábět věnec zbílých klubíček.

Co budete potřebovat na věnec zklubíček

  1. zbytky pletacích přízí vbílé a modré barvě
  2. polystyrenový základ na věnce
  3. krycí pásku
  4. nůžky
  5. tavnou pistoli
  6. korálky či perličky
  7. špendlík
  8. provázek

Jak budete postupovat při výrobě věnce zklubíček

1. Vytvořte klubíčka

Připravte si větší množství klubíček, různých velikostí. Největší asi o průměru 6 cm.

2. Omotejte věnec

Polystyrenový základ na věnce omotejte krycí páskou. Pokud máte hodně pletací příze, můžete ho omotat i přízí. Tavná pistole je někdy je tak horká, že polystyren taví a omotání tomu zabrání.

3. Nalepte bílá klubka

Na omotaný věnec postupně nalepujte tavnou pistolí všechna bílá klubíčka tak, abyste zakryli základ.

4. Doplňte modrou

Menšími, modrými klubíčky, vyplňte prosvítající skuliny.

5. Věnec dozdobte

Nakonec nalepte malé světle modré korálky nebo perličky.

6. Dekoraci zavěste

Na spodní stranu věnce připevněte špendlíkem očko zprovázku pro zavěšení. Věnec pak můžete umístit buď na interiérové dveře, nebo i na dveře vchodové, ale pouze takové, které jsou chráněné před deštěm a sněhem.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama