návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

VIDEO: Jak si vyrobit vlastní stírací losy

zidkovm , Vydáno: 20.08.2016
Stírací losy
Autor: Petr Němeček Stírací losy
Stírací losy jsou skvělá zábava.

reklama

Jak oznámit manželovi/partnerovi, že jste těhotná? Jak dát vybrat dětem program na sobotu? Jak s vtipem rozdat úkoly v rámci předvánočního úklidu? Třeba pomocí stíracích losů. Ano, i doma si můžete vyrobit šedivou vrstvu, která skrývá případnou výhru na klasických losech v loteriích. Potřebujete jen bílou voskovku a akrylové barvy, které za pár korun koupíte v obyčejném papírnictví. Po zaschnutí lze jednoduše mincí šedivou krycí vrstvu odstranit stejně jako u běžných losů. Stírací losy jsou skvělá zábava na letní tábor i vtípek na párty. Jak si je vyrobit? Podrobný postup najdete na videu níže, tady co budete potřebovat:

Budete potřebovat:

Papír
Mycí prostředek na nádobí (jar)
Akrylové barvy, ideálně bílou a černou, aby vznikla šedivá
Bílá voskovka
Propiska/nestíratelný fix
Štětec
Kružítko nebo skleničku, kterou obkreslíte, aby vám vzniklo kolečko

Postup

Pokud si chcete s losy fakt vyhrát, můžete si text vytiknout na tiskárně, různě je dozdobit a podobně. Pokud je budete vyrábět třeba na táboře, stačí obyčejný papír, vše můžete napsat v ruce jako my na videu a pro kolečko použijte něco s kulatým dnem, co prostě obkreslíte. Do koleček vepiště výhru, pak ji přetáhněte bílou voskouvkou, ta nápis ochrání před akrylovými barvami. Pak si udělejte směs akrylových barev s jarem - barvu jarem moc neřeďte, aby zůstala kryvá. Stejně tak dejte jen trochu černé, pokud chcete kovově šedou barvu.

Podívejte se na video, jak je to jednoduché:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vyrobte si stírací losy
(web)

Mohlo by vás zajímat:

Jednoduché ostření nůžek

Jak si rychle a jednoduše nabrousit nůžky

Vytuněný reprák

VIDEO: Vyrobte si vlastní reprák k mobilu. Má skvělý zvuk i výrazné basy

Květináče natřené tabulovou barvou mají šmrnc.

Tabulová barva je skvělá dekorace: Zkuste ji na květináč, dýni či schodiště

reklama

Článek je zařazen v: jak na to , DIY

reklama

Přečtěte si také