Jim Carrey prodává dům, ve kterém žil 30 let. Za nemovitost chce půl miliardy

Jim Carrey je hollywoodská hvězda první velikosti, známá z filmů Muž na Měsíci, Maska nebo Grinch, a tomu odpovídá i jeho perfektní sídlo v kalifornském Brentwoodu, které se rozhodl prodat. Z původní ceny této honosné usedlosti sice už maličko slevil, ale stále se jedná o částku, převyšující půl miliardy korun.

Jim Carrey svůj dům na rozlehlém pozemku označuje za magické místo, přesto se ho rozhodl prodat. Za svůj nový domov si zvolil Havaj, konkrétně největší z Havajských ostrovů, Maui, který byl dosud jen místem, kde trávil své herecké prázdniny. Jim Carrey si dopřává delší pauzu od herectví, nevylučuje však ani odchod do důchodu. Na prodej nemovitosti upozornil mimo jiné portál Dirt.com.

Astronomická částka za luxus

Nádherné sídlo známého komika se nachází v Kalifornii, v oblasti San Francisco Bay Area, ve městě Brentwood. Původní částka, za kterou herec usedlost nabízel, byla 28,9 milionu dolarů, nyní slevil na 26,9 milionu dolarů, což znamená, že zájemce bude muset zaplatit v přepočtu částku, odpovídající asi 583 milionům korun. Za tuto nemalou sumu však získá stylovou rezidenci, která nabízí 5 ložnic, 6 kompletních koupelen plus další 3 toalety. Dům byl postaven v roce 1951 a herec sídlo vlastní od roku 1994.

Rezidence plná barev i uměleckých skvostů

Dům disponuje vysokými šikmými stropy, velkými okny i světlíky, propouštějícími do budovy spoustu světla a slunce. Obývací místnosti, jídelny i soukromé pokoje zdobí podlahy z tvrdého dřeva i leštěného kamene.

Dům se může pochlubit i domácím kinem v místnosti zařízené ve stylu art deco, ale i perfektně vybavenou, prostornou posilovnou, domácím wellness a prostory pro meditace. Součástí domu jsou dokonce i rozsáhlé umělecké sbírky. Není divu, Jim Carrey je velkým milovníkem umění a sám se dokonce věnuje malířství i sochařství.

Okna domu dopřávají kouzelné výhledy na upravenou zahradu, kde se nachází několik teras, altány a bazén s vodopádem, ale i kurt a venkovní biliár.

Zdroj: Dirt.com; Dumazahrada.cz

Sdílejte článek
Štítky bydlení herec dům Jim Carrey

Přečtěte si také