Bydlení

9. dubna 2023 08:03

redakce Prima Living

Místo honosného sídla si Brad Pitt pořídil skromný dům. Zahrada skýtá dokonalé soukromí

Před nedávnem americký herec Brad Pitt (59) prodal rozsáhlé panství a nyní si za zlomek jeho ceny pořídil mnohem skromnější bydlení. Přesto jde o nádherný dům s bazénem a výhledem na město. Jak vypadá?

Není tomu tak dlouho, kdy Brad Pitt prodal své sídlo, ve kterém dříve žil s herečkou Angelinou Jolie (47). Za dům v kalifornském Los Angeles ve čtvrti Los Feliz, kde žil téměř třicet let, měl dostat 39 milionů dolarů, tedy zhruba 850 milionů korun. Původně toto sídlo pořizoval za 1,7 milionu dolarů. I po koupi nového domu mu zbývá hezký zůstatek.

Brad Pitt sídlo koupil od Aileen Getty, vnučky zesnulého ropného magnáta J. Paula Gettyho. Sídlo podle dailymail.co.uk předtím využíval James Valentine, hudebník z kapely Maroon 5. Aileen Getty přitom koupila zase původní Pittovo sídlo, domy si tedy v podstatě vyměnili s doplatkem pro herce.

Reportáž o sporu slavných herců Brada Pitta a Angeliny Jolie:

Bydlení uprostřed vzrostlé zahrady plné vegetace, která poskytuje dostatek soukromí i navzdory velkým proskleným stěnám domu, herce vyšlo na 5,5 milionů dolarů. Dům vytvořil architekt v roce 1960 a přezdívalo se mu ocelový díky ocelovým konstrukcím s obrovskými skleněnými panely, které pomáhají vytvářet dechberoucí výhledy na Los Angeles.

Nemovitost ve tvaru L je postavena kolem obrovského bazénu, nechybí terasa a k dispozici je také vířivka a sauna. V domě jsou tři ložnice a jeho celková rozloha je 185 metrů čtverečních. V ložnicích jsou šatny, jinak je interiér poměrně skromný a jednoduchý, s jemným nábytkem, přesto mu ale pestrost dodávají barvy. V ložnicích je například zářivě modrý koberec. Zatím je otázkou, jestli zde bude Brad Pitt žít, ale zahraniční média naznačují, že půjde spíše o místo k rekreaci.

Sdílejte článek
Štítky Brad Pitt dům bydlení Los Angeles herec Angelina Jolieová Maroon 5 Aileen Getty Jean Paul Getty James Valentine

Přečtěte si také