Kateřina Zemanová chystá stěhování. Prezidentova dcera promluvila o bydlení

Bungalov v Lánech

Dcera prezidenta Miloše Zemana (77) se už těší, až tatínek dokončí svou misi na Hradě a doma bude více klidu a pohody. Kateřina Zemanová (28) promluvila o tom, že chystá stěhování do Lán, kde její otec nechal postavit dům, o kterém mluví jako o bungalovu.

Kousek od lánského zámku, který slouží jako prezidentské sídlo, finišují práce na nemovitosti nazývané Milošem Zemanem bungalovem na stáří. Prezident koupil pozemek o rozloze tisíc metrů čtverečních za 2,5 milionu korun, vybudovaný dům už teď má podle odhadů hodnotu přes dvacet milionů korun.

Původně se předpokládalo, že dům bude postaven do konce roku 2020. Nyní vše nasvědčuje tomu, že do bungalovu se Miloš Zeman nastěhuje až na začátku roku 2023, kdy mu skončí druhé období ve funkci.

Pan prezident bude mít v Lánech velkou knihovnu. Těší se, že bude hodně číst, nyní na to nebylo moc času. Také samozřejmě bude přijímat návštěvy z řad přátel, popsal pro Prima Living hradní mluvčí Jiří Ovčáček program muže, se kterým má dnes po letech na Hradě přátelské vztahy.

Miloš Zeman ale nebude v Lánech rozhodně sám. Jeho dcera Kateřina přiznala, že v domě bude mít svůj pokojíček. „Nějaký pokojíček tam určitě budu mít, ale je to věc, která se pořád řeší v tuto chvíli. Uvidíme, jak to tam dopadne. Ale těším se i za rodiče, až se konečně přestěhují a budou spokojení,“ popsala Kateřina Zemanová v rozhovoru pro expres.cz své plány na stěhování.

Miloši Zemanovi patří také byt v tvrzi v Novém Veselí na Vysočině. Tam v minulosti trávil hodně času a také v okolí rád objímal stromy, jak rozšafně vyprávěl novinářům. Postupně si ale oblíbil Lány i kvůli menší vzdálenosti od Prahy. Podzim života by chtěl prožít právě zde, Vysočinu ve svých plánech dost upozadil.

Nemovitost má cenu přes 20 milionů, potvrdil makléř

To, co mělo být původně malým bungalovem, přerostlo v nákladnou investici. Což potvrdil i oslovený odborník na realitní trh.

Klasický bungalov je samozřejmě přízemní stavba, ale málokdo ví, že za bungalov se dá považovat i stavba, která má jakési půlpatro, to znamená, že horní patro má výrazně menší podlahovou plochu než to přízemí. Kdyby se na mě pan prezident obrátil, že mám dům jako makléř prodat, tak bych to zvládl nejméně za 25 milionů korun, Lány jsou atraktivní, dům je to očividně navržený architektem. Všiml jsem si, že na střeše jsou solární panely, takže moderní technologie nechybí,“ popsal realitní makléř Tomáš Kučera pro CNN Prima News.

Miloš Zeman pozemek koupil od lánského podnikatele Josefa Hoška. Nákup pozemku pro Miloše Zemana podle zjištění Hospodářských novin tehdy vyjednával kancléř Vratislav Mynář.

Zdroj: autorský text, https://www.expres.cz/celebrity/katerina-zemanova-milos-zeman-dcera-prezident-ceske-republiky-dum-rozhovor.A220603_233124_dx-celebrity_sal


Přečtěte si také