Koupelny

3. března 2017 10:22

Jana Brass

Koupelnové trendy roku 2017: Absolutním hitem jsou obklady s 3D efektem, ale i imitující kov či látku

Koupelna by měla být funkční, ale zároveň bychom se v ní měli cítit co nejlépe. Pokud je navíc zařízena moderně, nemá to chybu. Pojďte se podívat, co je právě moderní.

S oblibou zdravého životního stylu koresponduje i důraz na možnost dostatečného odpočinku a relaxace. A kde jinde si doma odpočinout než právě v koupelně. To je jeden z důvodů, proč se dnes koupelny zvětšují a postupně se mění i jejich dispozice. Tedy pokud to parametry bytu dovolí.

Spolu s tím, že se prostor koupelen zvětšuje, přikládáme stále větší význam tomu, jak vypadají. Proto si hrajeme i s tím, aby koupelna byla trendy. Jak tedy dosáhnout toho, aby i naše koupelna vypadala jako ty krásné interiéry, které obdivujeme na webech a v časopisech o bydlení?

Vše v souladu

Obklady, dlažba, zařízení a doplňky koupelny by měly vzájemně harmonicky ladit, to je první pravidlo. Pokud se obrátíme na odborníky, pomohou nám samozřejmě i s tím, aby plánovaná koupelna svým stylem dokonale zapadla do celého interiéru. „Nově jsme vytvořili ucelené koupelnové koncepty, které nekombinují pouze zařizovací předměty, ale i obklady tak, aby spolu vše harmonicky ladilo. Tyto koncepty jsou inspirovány vybranými styly v zařizování interiéru. Kombinují je s nároky na praktická, funkční řešení, například řešení malé koupelny se speciálním koutem, který se po osprchování „složí“ a nezabírá místo,“ vysvětluje Lenka Lehečková ze společnosti Siko koupelny & kuchyně.

Na zem a na stěnu

Podívejme se na obklady a dlažby a trendy, které jsou v tomto směru aktuální. Při vybírání formátů se zaměřme spíše na ty větší. Po malých cihličkách a mozaice můžeme sáhnout také, ale spíše jako po kontrastu k základu z větších dlaždic. V barvách stále převažují zemité tóny, imitace dřeva a betonu. „Nově se objevují imitace struktury textilií, jako je juta či pytlovina. Kdo chce mít opravdu originální interiér, může sáhnout po imitaci kovu s přiznanými prvky opotřebení až koroze. Trend umělého opotřebení materiálu či známky patiny se stále drží na výsluní,“ prozrazuje Lenka Lehečková.

Imitace dřeva je stále populární. Především "dřevěné" plochy, které plynule přecházející z podlahy na stěny. Dřevo prostor příjemně pocitově zateplí. Foto: Siko

Absolutním hitem jsou obklady s 3D efektem nebo kombinování a vytváření kontrastu například mezi matem a leskem či reliéfem a hladkým povrchem.

Vana, nebo sprcha?

„Naši zákazníci stále častěji upřednostňují větší koupelny s volně stojící vanou, ale populární jsou i sprchové kouty, které umožňují rychlé osvěžení uprostřed pracovního týdne,“ říká Ivana Marcinová ze společnosti Kaldewei CS. Trendem posledních let je také postupné zvětšování prostoru určeného pro sprchování, v mnohých koupelnách dokonce dochází k tomu, že sprcha úplně nahrazuje vanu.

Sprchová vanička Superplan Plus v barvě pasadena šedá matná odpovídá nejnovějším koupelnovým trendům. Foto: Kaldewei

Do sprchy bez bariér a s muzikou

Při výběru sprchového koutu bychom měli vědět, že momentálně jsou in extra ploché vaničky zapuštěné ve stejné úrovni jako podlaha. „Dnes zákazníci mohou vybírat nejen z různých tvarů a rozměrů, ale i ze široké škály moderních matných barev, které korespondují se současnými trendy dlaždic a podlah,“ upozorňuje Ivana Marcinová.

Vše na jeden dotyk aneb elektronická armatura Comfort Select. Foto: Kaldewei

I do koupelen dorazila digitalizace, lidé si prostě svoje denní rituály chtějí co nejvíce zjednodušovat a zpříjemňovat, takže napouštění a vypouštění vany, teplotu vodu nebo přepínání na sprchu můžeme zvládnout jedním dotykem díky elektronice zabudované ve vaně. K dokonalému odpočinku patří i poslech oblíbené hudby, takže bychom se mohli zamyslet i nad pořízením vanového audiosystému. Výrobci modelů, které jsou v současné době na trhu, se zaručují, že při poslechu vás nebudou rušit žádné reproduktory nebo kabely, všechny komponenty potřebné pro kvalitní poslech totiž zůstávají ukryté pod vanou. Prozkoumali jsme trh a tady je malá ochutnávka novinek roku 2017:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také