Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Levná rekonstrukce koupelny? Jednoduchá cesta, jak ušetřit

Nechte nákup materiálu na firmě! Připadá vám to absurdní? Donuťte firmu, ať se s vámi podělí o svou marži. Řemeslníků je na trhu hodně, zakázek v krizi čím dál míň. Chopte příležitost za pačesy a tvrdě smlouvejte.
Vydáno: 13.07.2017
Nesnažte se vše zařídit sami
Nesnažte se vše zařídit sami Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud pořád ještě nevěříte, tady je reálný případ: kvalitní vana od firmy Kaldewei: cena pro zákazníka 10 500 Kč, k tomu DPH. Instalatéři ji ve velkoobchodě coby zavedená firma dostali za 8000 Kč. Zákaznici, říkejme jí třeba Monika, ji prodali za 8500. Rozdíl v ceně: 20 %.

Jak na to? Vyzbrojte se argumenty!

Lámete si hlavu, jak přesvědčit firmu, aby se s vámi podělila o svůj zisk? Tady jsou argumenty, abyste si dokázali stát na svém:

– Firmy vysloveně stojí o to, abyste materiál nakupovali přes ně. Čím víc toho u svého velkoobchodu odeberou, tím vyšší dostanou v budoucnu slevu. Vy jim vlastně pomáháte, tak proč by se s vámi nerozdělili o zisk.

– Na trhu je velká konkurence a dělat koupelnu není malá zakázka. Málokdo chce obíhat deset zákazníků denně a všude měnit kapající vodovodní kohoutky. Když může být dva tři dny jen u vás. Vy někomu dáváte vydělat, zkuste to brát tak, že šéfem jste vy a ne firma.

I v malé koupelně se najde spousta místa

10 tipů, jak vyřešit malou koupelnu

Když dáte najevo, že víte, jak to na trhu chodí, budete silní v kramflecích a určitě mnohé usmlouváte. Jen si předem jasně domluvte, kolik zaplatíte za dovoz materiálu. Možná máte teď pocit, že chcete mít hlavně rekonstrukci za sebou, že na nějaké té tisícikoruně nesejde. Omyl, zastavte se a počítejte: jak dlouho musíte pracovat, abyste tu tisícikorunu vydělali? A kolik času strávíte smlouváním a výběrem firmy? Nebo snad berete tisícovku za hodinu?

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Vana v podobě luxusní lodičky na vysokém podpatku se stane hvězdou vaší koupelny a možná i osobních výdajů. Její cena se pohybuje od 13 000 euro až přes 20 000 euro podle toho, zda detaily jsou ve zlatu či platině. Voda stéká z horního okraje jako vodopád

Vana dělá koupelnu. Podívejte se na ty nejluxusnější krásky

Tak jdete do toho?

Vše, co jste chtěli vědět o stěrkách v koupelně

Výrobci na největším veletrhu obkladů Cersaie letos nenechali návštěvníky na pochybách, že na obklad přenesou jakýkoli motiv

Aktuální trendy v obkladech pro podzim 2014: Dominují imitace

Článek je zařazen v: tipy , rekonstrukce , koupelna , levně
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7