Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Na pouhých 38 m² vykouzlili příjemný byt 2kk. A dokonce si dovolili použít starý nábytek

Kombinace dubu a bílé barvy je sázkou na jistotu. Projděte si jakýkoliv web nebo časopis o bydlení a zjistíte, že jí holdují jak milovníci skandinávského, tak i venkovského stylu. V případě tohoto bytu ji ještě doplnila sexy olivová barva.
Vydáno: 12.04.2017
Na pouhých 38 m² vykouzlili majitelé spolu s designérkami příjemný byt 2kk
Autor: Johana Němečková Na pouhých 38 m² vykouzlili majitelé spolu s designérkami příjemný byt 2kk

Říkají mu Kočičí byt v Dejvicích. Kromě koček zde však bydlí ještě jejich páníčci, kteří oslovili s přáním rekonstrukce sesterské duo designérky a architekty Moniky a Ivety Čermákové ze studia Schwestern. Ty se s majitelkou bytu, lékařkou, znaly již z dřívějška, kdy pro ni navrhly dětskou ordinaci. Nyní pro ni připravili rekonstrukci interiéru bytu ve zděném domě v Dejvicích. Původní dispozice bytu 2kk o velikosti 38 m2 byla téměř zachována. Vzhledem ke skutečnosti, že poměrně malý byt se nachází v suterénu, hlavním požadavkem majitelů bylo ho maximálně prosvětlit, provzdušnit a propojit v kompaktní celek. V průběhu rekonstrukce došlo k vyzdění nových příček mezi koupelnou a kuchyňským koutem a ke zvětšení koupelny na úkor kuchyně, což je téměř nepatrné, ale pro jednotlivé místnosti výhodné. Podlaha sjednocuje prostory.

Praktická odkládací plocha Foto: Praktická odkládací plocha. Foto: Johana Němečková

Pro předsíň a koupelnu byla použita cementová dlažba, v ostatních prostorách je masivní dubová podlaha. Rekonstrukce dále spočívala v provedení nových elektro rozvodů, klasické žebrové radiátory byly nově natřeny a byl navržen kompletně nový nábytek. Tento nábytek byl pak doplněn starým nábytkem, který majitelé zdědili a sami zrepasovali. Materiály použité na nábytek jsou v celém prostoru jednotné – kombinujeme masivní dubové dřevo s bílým laminem a jako barevný akcent byla zvolena olivově zelená MDF deska.

Všimněte si chytře řešených horních bílých skříněk, které na první pohled nevnímáte. Jsou tam ale a skýtají další úložný prostor
Autor: Johana Němečková Všimněte si chytře řešených horních bílých skříněk, které na první pohled nevnímáte. Jsou tam ale a skýtají další úložný prostor

Předsíň je navržena skromně a funkčně. Vyniknout tak může dekorativní dlažba, která pokračuje do prostoru koupelny. Koupelna je světlá a jasně řešená. Kuchyň a obývací pokoj jsou propojeny a díky oknům po obou stranách prostoru s dostatečným přirozeným osvětlením. Okno v obývacím pokoji je navíc s výhledem do zahrady. Majitelé rádi vaří, proto byla velká pozornost věnovaná kuchyni, aby splňovala nejen estetické, ale i funkční kvality. Kuchyňský kout je navržen do tvaru L a vede pod okno, kde byla původně spíž. Získalo se tím příjemné místo na vaření u okna, ale bylo třeba vyřešit náhradní úložný prostor. Kuchyňská stěna je proto využita na celou výšku. Nad otevřenými policemi, které lze částečně uzavřít sklem jsou uzavřené skříně z bílého lamina, které mají být nenápadné a pro uložení věcí, které se používají příležitostně.

Při tomto poheldu si člověk uvědomí, jak je byteček malý
Autor: Johana Němečková Při tomto poheldu si člověk uvědomí, jak je byteček malý

Lednice byla umístěn do vyzděného výklenku vedle vstupu do obývacího prostoru. Ve výklenku před vstupem do ložnice je pracovní kout. V malé ložnici bylo třeba vhodně umístit manželskou postel a vměstnat šatní prostory. Postel o rozměru 1600 x 2000 mm byla nakonec situována k oknu, stěna za dveřmi je využita pro vestavěnou šatní skříň. Výrazným prvkem ložnice je dekor na stěně, který si majitelé sami navrhli a i namalovali. Právě díky entusiasmu, který majitelé během procesu návrhu a realizace vyvíjeli, se podařilo vytvořit prostor, který se dobře obývá a to nejen kočkám.

výroba nábytku: Profil nábytek a.s.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Vzhled lampy dotváří porcelánová objímka se žárovkou a šňůra s retro vypínačem

Pusťte ocel k sobě domů

Pražský byt mladé rodiny si žádal zásadní proměnu

Přišlo dítě, a tak zákonitě v bytě 2+kk přišli o ložnici. Ale takhle chytře to vyřešili

Záchod i sprcha jsou v kuchyni

Záchod v kuchyni, postel ve skříni. Mrkněte, jak si zařídili byt velký 16 m²


Článek je zařazen v: kuchyně , lamino , mdf deska , koupelny

reklama