Koupelny

12. dubna 2017 10:24

Markéta Zídková

Na pouhých 38 m² vykouzlili příjemný byt 2kk. A dokonce si dovolili použít starý nábytek

Kombinace dubu a bílé barvy je sázkou na jistotu. Projděte si jakýkoliv web nebo časopis o bydlení a zjistíte, že jí holdují jak milovníci skandinávského, tak i venkovského stylu. V případě tohoto bytu ji ještě doplnila sexy olivová barva.

Říkají mu Kočičí byt v Dejvicích. Kromě koček zde však bydlí ještě jejich páníčci, kteří oslovili s přáním rekonstrukce sesterské duo designérky a architekty Moniky a Ivety Čermákové ze studia Schwestern. Ty se s majitelkou bytu, lékařkou, znaly již z dřívějška, kdy pro ni navrhly dětskou ordinaci. Nyní pro ni připravili rekonstrukci interiéru bytu ve zděném domě v Dejvicích. Původní dispozice bytu 2kk o velikosti 38 m2 byla téměř zachována. Vzhledem ke skutečnosti, že poměrně malý byt se nachází v suterénu, hlavním požadavkem majitelů bylo ho maximálně prosvětlit, provzdušnit a propojit v kompaktní celek. V průběhu rekonstrukce došlo k vyzdění nových příček mezi koupelnou a kuchyňským koutem a ke zvětšení koupelny na úkor kuchyně, což je téměř nepatrné, ale pro jednotlivé místnosti výhodné. Podlaha sjednocuje prostory.

Praktická odkládací plocha. Foto: Johana Němečková

Pro předsíň a koupelnu byla použita cementová dlažba, v ostatních prostorách je masivní dubová podlaha. Rekonstrukce dále spočívala v provedení nových elektro rozvodů, klasické žebrové radiátory byly nově natřeny a byl navržen kompletně nový nábytek. Tento nábytek byl pak doplněn starým nábytkem, který majitelé zdědili a sami zrepasovali. Materiály použité na nábytek jsou v celém prostoru jednotné – kombinujeme masivní dubové dřevo s bílým laminem a jako barevný akcent byla zvolena olivově zelená MDF deska.

Předsíň je navržena skromně a funkčně. Vyniknout tak může dekorativní dlažba, která pokračuje do prostoru koupelny. Koupelna je světlá a jasně řešená. Kuchyň a obývací pokoj jsou propojeny a díky oknům po obou stranách prostoru s dostatečným přirozeným osvětlením. Okno v obývacím pokoji je navíc s výhledem do zahrady. Majitelé rádi vaří, proto byla velká pozornost věnovaná kuchyni, aby splňovala nejen estetické, ale i funkční kvality. Kuchyňský kout je navržen do tvaru L a vede pod okno, kde byla původně spíž. Získalo se tím příjemné místo na vaření u okna, ale bylo třeba vyřešit náhradní úložný prostor. Kuchyňská stěna je proto využita na celou výšku. Nad otevřenými policemi, které lze částečně uzavřít sklem jsou uzavřené skříně z bílého lamina, které mají být nenápadné a pro uložení věcí, které se používají příležitostně.

Lednice byla umístěn do vyzděného výklenku vedle vstupu do obývacího prostoru. Ve výklenku před vstupem do ložnice je pracovní kout. V malé ložnici bylo třeba vhodně umístit manželskou postel a vměstnat šatní prostory. Postel o rozměru 1600 x 2000 mm byla nakonec situována k oknu, stěna za dveřmi je využita pro vestavěnou šatní skříň. Výrazným prvkem ložnice je dekor na stěně, který si majitelé sami navrhli a i namalovali. Právě díky entusiasmu, který majitelé během procesu návrhu a realizace vyvíjeli, se podařilo vytvořit prostor, který se dobře obývá a to nejen kočkám.

výroba nábytku: Profil nábytek a.s.

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také