Ložnice

2. března 2017 11:38

Jana Brass

Přišlo dítě, a tak zákonitě v bytě 2+kk přišli o ložnici. Ale takhle chytře to vyřešili

Zná to asi řada rodin: na větší byt než 2+kk nebo 2+1 nejsou peníze, a tak nezbývá než se uskrovnit. Po pár letech si potomci zabaví původní ložnici a na rodiče zůstane jenom obývací pokoj.

To poznali i rodiče malého chlapce, kteří neměli ve svém pražském bytě plnohodnotné spaní, protože i z jejich původní ložnice se najednou stal dětský pokoj. Noclehy na rozkládacím lůžku už jim ale po několika měsících stačily a tak nevyhnutelnou změnu konzultovali s designéry ze studia Ambience Design.

Jejich úkolem bylo sloučit obývací pokoj s ložnicí tak, aby chlapec získal svůj vlastní pokoj a rodiče konečně mohli spát na posteli. Majitelé doslova mluvili o přeměně zbývajícího pokoje na klidnou denní oázu a večerní relaxační zónu – místo, které by přes den plnilo funkci obývacího pokoje a skryté pracovny a večer pohodlné ložnice. „Neradi bychom cokoliv stěhovali, ať už nábytek, nebo peřiny,“ dodali pochopitelný požadavek.

V pokoji přibyla i namíru vyrobená lenoška. Foto: archiv Ambience Design

Na osloveném studiu se jim líbilo, že jim nikdo nerozmlouval tu část stávajícího nábytku, kterou měli majitelé v oblibě a naopak designéři přispěchali s radou ohledně nových potahů a čalounění. Další zařízení mělo být hlavně jednoduché, neboť zákazníkům vyhovuje právě jednoduchý skandinávský styl s důrazem na praktičnost.

Na míru zhotovená lenoška má opěrky přesně tam, kde je jich v daném případě potřeba. Foto: archiv Ambience Design

Rozkládací sedačku nakonec nahradila dýhovaná postel s úložným prostorem a na míru vyrobená lenoška. Původní křeslo, které měla rodina v oblibě, dostalo nový potah a celkové barevné schéma navázalo na světle zelený odstín, který se prolíná celým bytem. „Světlá pastelová barevnost světle šedé, bílé, mátově a světle zelené s trochou růžové podtrhuje naši lásku ke světlým barvám a úžasně ladí se zbytkem bytu. Celková proměna naprosto předčila naše očekávání,“ pochvaluje si majitelka bytu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také