Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

5 nechutných věcí, které se stanou, když vám vlétne moucha do domu

Mouchy nemá rád nikdo. Potíž je v tom, že se často stávají nedobrovolnými spolunájemníky našich domovů. A než je polapíme, zvládnou udělat pár nechutností.
Vydáno: 19.06.2018
Mouchy jsou nevítaným hostem
Mouchy jsou nevítaným hostem Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejsou vybíravé

Mouchám chutná kde co. Od zvířecích výkalů přes odpadky až po váš oběd. Je tedy velice pravděpodobné, že než sednou na vaši svíčkovou se šesti, okusily předtím něco jiného. Byť je přenos chorob poměrně nepravděpodobný, rozhodně není příjemné dívat se na to, jak moucha hoduje s vámi u stolu.

Poslintají vám jídlo

Vzhledem k tomu, že mouchy žijí jen z tekutin, představuje pro ně pevná strava potíž. Ne ale takovou, kterou by nedokázaly překonat. Vyloučí totiž sliny, které promění jídlo na tekutinu, jíž může moucha spořádat.

Nakladou vajíčka do odpadků

Mouchy nepatří ke zvířatům, která se dožívají úctyhodného věku. Jejich život je omezen na čtyři týdny maximálně. Z toho důvodu se do jednoho roku vejde až pět generací much. Samičky musí naklást vajíčka do vhodného prostředí, ideálně do tlejících rostlinných zbytků. A ty nalezneme i v našich domovech, konkrétně v koších. Mouchy tak mohou naklást vajíčka do našich odpadků v kuchyni.

Mouchy kladou vajíčka do odpadků
Mouchy kladou vajíčka do odpadků
istock.com

Udělají si z vašeho domova hřbitov

Jejich poměrně krátký život znamená i to, že když mouchu včas nechytíte, zahyne ve vašem bytě. Nedivte se pak, když objevíte za nábytkem muší mrtvolky.

Špínu šíří i po smrti

Hodně z nás má plácačky na mouchy. Ty nás sice zbaví hmyzu prakticky okamžitě, pokud se dobře trefíme, ale zbytky much pak zůstanou v mřížce a plácačka se může stát semeništěm bakterií, což není nic pěkného, zvlášť pokud bydlíme s dětmi, které si moc nelámou hlavu s tím, čeho se dotknou.

Článek je zařazen v: moucha , nepořádek , hygiena , odpadky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7