Kuchyně

19. června 2018 14:43

redakce Prima Zoom

5 nechutných věcí, které se stanou, když vám vlétne moucha do domu

Mouchy nemá rád nikdo. Potíž je v tom, že se často stávají nedobrovolnými spolunájemníky našich domovů. A než je polapíme, zvládnou udělat pár nechutností.

Nejsou vybíravé

Mouchám chutná kde co. Od zvířecích výkalů přes odpadky až po váš oběd. Je tedy velice pravděpodobné, že než sednou na vaši svíčkovou se šesti, okusily předtím něco jiného. Byť je přenos chorob poměrně nepravděpodobný, rozhodně není příjemné dívat se na to, jak moucha hoduje svámi u stolu.

Poslintají vám jídlo

Vzhledem ktomu, že mouchy žijí jen ztekutin, představuje pro ně pevná strava potíž. Ne ale takovou, kterou by nedokázaly překonat. Vyloučí totiž sliny, které promění jídlo na tekutinu, jíž může moucha spořádat.

Nakladou vajíčka do odpadků

Mouchy nepatří ke zvířatům, která se dožívají úctyhodného věku. Jejich život je omezen na čtyři týdny maximálně. Ztoho důvodu se do jednoho roku vejde až pět generací much. Samičky musí naklást vajíčka do vhodného prostředí, ideálně do tlejících rostlinných zbytků. A ty nalezneme i vnašich domovech, konkrétně vkoších. Mouchy tak mohou naklást vajíčka do našich odpadků vkuchyni.

Udělají si zvašeho domova hřbitov

Jejich poměrně krátký život znamená i to, že když mouchu včas nechytíte, zahyne ve vašem bytě. Nedivte se pak, když objevíte za nábytkem muší mrtvolky.

Špínu šíří i po smrti

Hodně znás má plácačky na mouchy. Ty nás sice zbaví hmyzu prakticky okamžitě, pokud se dobře trefíme, ale zbytky much pak zůstanou vmřížce a plácačka se může stát semeništěm bakterií, což není nic pěkného, zvlášť pokud bydlíme sdětmi, které si moc nelámou hlavu stím, čeho se dotknou.


Přečtěte si také