Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Držíte suchý únor? Ukážeme vám, jak využít alkohol v domácnosti, při úklidu i na zahradě

Alkoholu příliš neholdujete, přesto se vám doma kupí dárkové lahve? A věděli jste, že je můžete využít i jinak, než jen do koktejlů? Ukážeme vám, jak alkoholem vyčistit okna nebo přivést k životu hnědnoucí trávník!
Vydáno: 10.02.2018
Jak využít alkohol v domácnosti?

Alkohol je metla lidstva, o čemž se možná přesvědčujete každé sobotní ráno, kdy se s bolehlavem probouzíte po divokém pátečním večírku. Zkuste tak alkohol použít jinak než na otestování výkonnosti svých jater a využijte jeho silné účinky v domácnosti! Opojný pocit se pak dostaví z dobře odvedené práce a ranní kocovina je vyloučena.

Vodkový čistič oken

Vodka je snad tím nejuniverzálnějším alkoholem. A to nejen co se drinků týče. Z 60 mililitrů této čiré tekutiny si například můžete vyrobit čistič oken! Stačí jen přidat 475 mililitrů horké vody, lžíci kukuřičného škrobu a 60 mililitrů octa. Vodka v tomto případě pomáhá eliminovat typický octový odér, který je hlavní čistící přísadou. Výsledný mix pak můžete použít nejen na okna, ale například i na čištění zrcadel nebo čelního skla v autě.

Okna se budou jenom blýskat. Foto: Okna se budou jenom blýskat. Foto: istock.com

Svěží květiny

Pokud vám v květinářství zapomenou dát pytlíček výživy, nezoufejte. Stejnou funkci zastane několik kapek vodky přidaných do vody. Alternativou je ve vodě rozpustit lžičku cukru, který ale nejdříve musíte řádně rozmíchat. Květiny sice nevydrží navěky, tento trik ale může poměrně znatelně prodloužit jejich životnost.

Pár kapek alkoholu udělá s květinami zázraky. Foto: Pár kapek alkoholu udělá s květinami zázraky. Foto: istock.com

Hollywoodský trávník

Také jste si vždycky mysleli, že celebrity z Beverly Hills mají krásně zelené trávníky díky závlaze? Nejspíše skutečně ano, ale co byste řekli této konspirační teorii: Pivo je bohatým zdrojem cukrů a jiných živin. Když jím tudíž polijete hnědé skvrny usychajícího trávníku, dodáte tak vaší zahradě potřebnou energii k dalšímu růstu! Je tedy možné, že hollywoodské hvězdy mají krásně zelený dvorek i díky častým party a litrům piva rozlitého po zahradě?

Zníte o zeleném trávníku? Použijte na něj alkohol! Foto: Sníte o zeleném trávníku? Použijte na něj alkohol! Foto: istock.com

Pivo jako šampon

A když už je řeč o pivu a celebritách, například Catherine Zeta-Jones je známá tím, že si své krásně husté vlasy polévá pivem. Sama sice v rozhovoru pro Daily Mail přiznala, že je pak vždy několik dní cítit jako dno sudu, ale její kadeře jsou pak prý zářivější a jemnější.

Pivo využijete i v domácnosti. Foto: Pivo využijete i v domácnosti., Foto: istock.com

Ginem na nablyštěný kov

Pokud máte v kuchyňském vybavení nádoby vyrobené z mědi, chromu nebo nerezu, zkuste je vyleštit hadříkem nasáklým trochou ginu. Ten jim údajně dodá krásný lesk. Jiný silný alkohol jako vodka by měl pravděpodobně podobný efekt, ale vzhledem k tomu, že jde o nádobí, podmanivá jalovcová vůně ginu bude rozhodně vhodnější.

Alkoholem vyleštíte zašlý kov. Foto: Alkoholem vyleštíte zašlý kov. Foto: istock.com

Pivem na zrezavělé šrouby

A ještě jedna alkoholová vychytávka – pokud se snažíte uvolnit stoletý šroub, ale kvůli rzi jím ne a ne pohnout, pomozte si trochou piva. Bublinky v něm rez zkorodují, a když počkáte pár minut, měla by bez problému opadat. A další pozitivum? Na tuto operaci spotřebujete opravdu jen pár kapek, zbytek piva tak můžete záhy dopít!

Pivo pomůže na zrezivělé šrouby. Foto: Pivo pomůže na zrezivělé šrouby. Foto: istock.com

(az)

Další články:

Jaké jsou vaše zlozvyky?

Tohle je 5 zlozvyků v domácnosti, které děláme všichni. Jak nás negativně ovlivňují?

Jak odstranit skvrny z nábytku?

Dřevěný nábytek v ohrožení. Víte, jak z něj vyčistit skvrny od vína, kávy nebo cigaret?

Skvrna od vína je postrachem všech obýváků

Jak vyčistit červené víno nebo kožešiny? Odstraňte skvrny na nábytku díky těmto tipům

Reklama
Článek je zařazen v: zahrada, rady, alkohol, domácnost, triky, pivo, úklid, mytí oken, jak využít, suchý únor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama