Zahrada

11. května 2016 15:57

Markéta Zídková

NÁVOD: Jak si vybudovat vlastní venkovní kuchyni

Venkovní kuchyně vlastníma rukama.

S teplejšími měsíci konečně přichází doba, kdy můžeme připravovat naše pokrmy i venku. Opéct si buřta nad ohněm je sice dobré, ale připravit kvalitní a složitější pokrm přímo ve vlastní venkovní kuchyni, to už je jiná! Máme pro vás obrazový návod, jak si takovou zahradní kuchyňku, kde se dá nejen grilovat, sami vybudovat.

Pochopitelně, že nejdůležitější je najít na zahradě to správné místo. Pak si také práci i venkovní stavbu pořádně naplánovat. Její stavba zabere několik volných dnů, chcete-li víkendů. Dalším krokem je přivedení proudu, vody a odpadu do místa, kde bude stát nová venkovní kuchyňská linka.

Místo je třeba zarovnat a zpevnit podklad – základnu. Na obrázcích bude základová deska klasicky vylita betonem. Po jeho vyschnutí se pustíme do zdění. Majitelé této kuchyně si pro vyzdění vybrali betonové prefabrikáty, které poskládali do tvaru a vylili betonem přesně, jak si naplánovali.

Pochopitelně před zalitím betonem ještě betonovými tvárnicemi provlékli veškeré potřebné vedení elektřiny a vody, případně odpad. Nakonec i vrchní desku celé linky srovnali betonem. Pak už přišla jen práce spíš dekorativní – osadit pracovní desku dlaždičkami a pěkně omítnout postranní stěny.

Kuchyň je také dobré zakrýt před žhnoucím sluncem a deštěm, třeba pěknou pergolou, a osadit dřezem s vodovodní baterií – a výsledek už přímo vybízí k zažehnutí plamene a propékání nějakého poctivého a chutného steaku.

NÁVOD KROK ZA KROKEM NAJDETE VE FOTOGALERII:

Sdílejte článek

Přečtěte si také