Kuchyně

16. června 2016 05:00

Markéta Zídková

V Oresi potěší další dvě účastnice soutěže „Česko mění kuchyně“

Prima living ve spolupráci se společností ORESI přinesl soutěž o kuchyň za 100 000 Kč.

Zatímco se vyrábí kuchyňská linka pro výherkyni soutěže, paní Zuzanu Vilhelmovou, přinášíme vám další inspiraci na kuchyně podle fotografií z jarní soutěžní hry „Česko mění kuchyně“ o kuchyňskou linku od Oresi za 100 000 Kč. Prima Living.cz na ní spolupracuje s největším prodejcem kuchyní, společností Oresi.

Vybrali jsme fotografie paní Jitky Ambrožové a Marie Váňové a návrháři z Oresi pro ně připravili návrhy nových kuchyní. I tato prostředí a dispozice místností mohou inspirovat další účastníky soutěže a čtenáře, kteří si se svou stávající kuchyní nevědí rady.

ZDE jste s námi soutěžili o kuchyň za 100 000 Kč.

Minulé století

Kuchyně paní Jitky se nachází ve zděném šestipodlažním domě z padesátých let minulého století, místnost je obdélníkového tvaru o rozměrech 280 x 230 cm. Kuchyňská linka je z umakartu, který se v posledních letech do interiérů vrací v podobě různých zařizovacích retro prvků.

Majitelka nám ke kuchyni napsala: Linka je původní, byt jsme si pořídili v roce 2014. V tomto roce se nám také narodil syn a nám najednou na rekonstrukci bytu nezbyl prostor.

V letošním roce se do ní ale chceme pustit a 66 let starou kuchyň se chystáme vyměnit za novou.

Proto jsme se také byli podívat na nabídku Oresi, abychom zjistili, jaké možnosti nabízí. Nejvíce nás zaujaly kuchyně Livanza.

O soutěži, která probíhá na stránkách iprima.cz jsme se dozvěděli od mé sestry, která nás přemluvila, abychom se do ní přihlásili.

Retro po babičce

Kuchyň paní Marie není malá. Má rozměry 420x340 cm, ale v každé ze stěn je okno nebo dveře, někde dokonce dvoje. Kuchyň se nachází v přízemí rodinného domu, který postavili její rodiče před 60 lety. Před deseti lety prošel rekonstrukcí. Změn doznala fasáda, byla vyměněna okna, položeny nové podlahy, rozvody vody, elektřiny, plynu. Na kuchyň, která se nachází v přízemí, zatím nedošlo. Paní Marie v současnosti žije sama a na pokračování prací sbírá síly.

Říká: „Velmi často za mnou jezdí synové s rodinami, takže dům žije a je plný pozitivní energie. Mám to tu moc ráda a snažím se žít v souladu s přírodou a snad i proto miluji přírodní materiály a moderní styl. Pravidelně hledám inspiraci v pořadu „Jak se staví sen“ a všimla jsem si, že jsou v něm prezentovány kuchyně Oresi. A tak jsem se do této soutěže přihlásila.

Dvakrát IQONY

Navrhování kuchyní podle zaslané fotografie a plánků dispozic místnosti, se ujali v prodejně Oresi z OC Letňany v Praze. Dispozice místnosti paní Jitky s umístěním okna a dveří si vyloženě řekla o kuchyň ve tvaru „L“. U paní Marie zvolili návrháři lineární řešení linky a na kratší volnou stěnu umístili vysoké kuchyňské skříňky s vestavěnou chladničkou, mikrovlnnou a horkovzdušnou troubou.

Protože oba prostory na fotografiích působí tmavým dojmem, sáhli návrháři z Oresi po bílé kuchyňské sestavě IQONY ze třídy Dolti. V prvním případě pro osvěžení do linky zakomponovali také prvky v barvě Mango. V návrhu je jako obkladový panel použito sklo v barvě mango, které však již nespadá do celkové sumy 100 000 Kč, kam se vešel kuchyňský nábytek a veškeré spotřebiče.

Obě kuchyňské sestavy nabízejí svým majitelkám dostatek pracovních a odkládacích ploch a spoustu úložných prostor pro drobné nádobí i velké hrnce a pekáče.

Jak je patrno, u Oresi si vyberete kuchyň do každého prostoru a za cenu, kterou si může dovolit každý. Zájemce o luxusní kuchyně zase uspokojí nabídka v TOP třídě Bauformat a premiové řadě Livanza.

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také